Arena Cup 2022: Opatija preokretom izbjegnula poraz od Iskre iz Danilovgrada

Srijeda, 19. siječnja 2022. 12:52 Napisao/la  SC

Opatija je turnir u Medulinu otvorila porazom od Dugopolja, nakon toga su pobijedili Lokomotivu, remi protiv Iskre donijeli su pogocima Weitzer, Amoateng i Kukoč

Nogometaši Opatije uoči utakmice protiv Iskre
Nogometaši Opatije uoči utakmice protiv Iskre

Nogometaši Opatije igrali su 3:3 s Iskorm u utakmici 3. kola skupine Finera na ovogodišnjem izdanju Arena Cupa u Medulinu.

Opatijici su loše otvorili utakmicu protiv crnogorskog prvoligaša iz Danilovgrada, koji je na poluvremenu imao dva pogotka prednosti (1:3), ali je  pogocima u drugom dijelu momčad trenera Zorana Bogolina uspjela poravnati rezultat.

Opatija je turnir u Medulinu otvorila porazom od Dugopolja, nakon toga su pobijedili Lokomotivu, pa su s remijem protiv Iskre skočili na drugo mjesto u skupini.

Iskra je u prvom dijelu okrunila puno bolju igru, u nastavku su terenom dominirali Opatijci.

Pogotke za Opatiju postignuli su Weitzer, Amoateng i Kukoč.

Opatiji je u Medulinu preostalo odigrati još jednu utakmicu za poredak, igrat će u petak ili u subotu, ovisno o tome na kojem mjestu završe u skupini.

Također, Opatija će u subotu igrati u Dubravi, na Memorijalu Drago Parać očekuje ih dvoboj protiv Kustošije.

Za Opatiju su u Medulinu protiv Iskre istrčali Šušak, Malinić, Kukoč, Jukičić, Belančić, Klapan, Weitzer, Lagumdžija, Bilobrk, Grbac, Pejanović, a još su igrali Amoateng, Milić, Hetesi, Varnica, Ivančić, Grujević, Šarac, Junuzović, Gavrić i V. Bogolin.

 

ARENA CUP 2022

Skupina Ceja
Istra 1961
Šibenik
Žarkovo (Srbija)
Foresta (Rumunjska)

Skupina Finera
Lokomotiva
Dugopolje
Iskra Bugojno
Opatija

Raspored,
srijeda, 12. siječnja

Istra 1961 - Žarkovo 0:2
Šibenik - Foresta 2:0

četvrtak, 13. siječnja
Lokomotiva - Iskra 4:0
Dugopolje - Opatija 3:0

subota, 15. siječnja
Istra 1961 - Foresta 1:0
Šibenik - Žarkovo 0:3

nedjelja, 16. siječnja
Lokomotiva - Opatija 2:3
Dugopolje - Iskra 4:0

utorak, 18. siječnja
Žarkovo - Foresta 0:0
Istra 1961 - Šibenik 2:1

srijeda, 19. siječnja
Iskra - Opatija 3:3
Lokomotiva - Dugopolje 7:0

petak, 21. siječnja
Ceja 4. - Finera 4.
Ceja 3. - Finera 3.

subota, 22. siječnja
Ceja 2. - Finera 2.
Ceja 1. - Finera 1.

Druga HNL

Rbr Klubovi Gol razlika Bodovi
1 Varaždin 26 60
2 Rudeš 30 56
3 Inter Zaprešić 6 48
4 Jarun 9 44
5 Dinamo II -6 41
6 Kustošija 3 39
7 Dubrava Tim kabel 1 39
8 Cibalia 1 38
9 Croatia Zmijavci -10 38
10 BSK -11 38
11 Solin -1 37
12 Dugopolje -7 37
13 Orijent 1919 -8 37
14 Osijek II -11 33
15 Sesvete -5 31
16 Opatija -17 25