Matuljci u Novigradu poraženi od Poreča u posljednjoj provjeri pred početak prvoligaške sezone

Subota, 01. rujna 2012. 22:08 Napisao  Milan Kosanović

Poreč - Matulji 29:27 (15:13). Odigrali smo jako dobru utakmicu, u svakom poluvremenu smo imali mali pad koncentracije što nas je na koncu koštalo pobjede, rekao je trener Matuljaca

Prijateljska utakmica rukometaša

POREČ – MATULJI 2001 29:27 (15:13)

Gradska dvorana Novigrad. Gledatelja: 50. Suci: Kajin i Poniš (obojica Buzet)

POREČ:  Čužić 4, Čosić 1, Vujić, Čorić 4, Buvinić 3, Vozila 1, Sladoljev, Petrić 1, Rađaković 2, Thoss 2, Gruičić 2, Miličević 9

MATULJI 2001: Brajnović, Briški 1, P. Jelušić 1, Vučinić 1, M. Jelušić 4, Valković 6, Bačić 2, Mudrić 2, Sladić 5, Feranda, Lamza, A. Jelušić 5, Z. Jelušić, Vukelić

Sedmerci: Poreč 4 (4), Matulji 3 (3). Isključenja: Poreč 2, Matulji 6 minuta

Rukometaši Matulja u posljednjoj provjeri prije poetka prvoligaške sezone poraženi su u Novigradu od premijerligaša Poreča rezultatom 29:27. Matuljci su u posljednjim trenucima utakmice imali vodstvo 26:27, no igrači trenera Saše Ilića serijom 3:0 preokrenuli su rezultat te došli do pobjede.

-          Odigrali smo jako dobru utakmicu, u svakom poluvremenu smo imali mali pad koncentracije što nas je na koncu koštalo pobjede. Pohvalio bih obranu s Mudrićem i Briškim koji su izlazili na protivničke pucače te izvrsno zatvorili pivota Čorića. Imali smo puno kontri i polukontri te veliku pomoć u vrataru Davor Brajnoviću koji je unatoč ozljedi koljena stisnuo zube, branio svih 60 minuta te sakupio 18 obrana. Na poziciji srednjeg vanjskog dobri su bili Valković i Sladić koji su sjajno organizirali igru, a istovremeno bili opasni po protivnički gol, a valja spomenuti i efikasnog Antonia Jelušića na lijevom krilu, rekao je Stašek te zaključio:

-          Vodili smo pred sam kraj utakmice, šteta što nismo pobijedili jer bi nam to puno značilo uoči početka prvoligaške sezone. Sada nas očekuje tjedan dana treniranja i uigravanja do početka prvenstva. Ako protiv Biograda ponovimo igru iz današnje utakmice s Porečom, onda ćemo sasvim sigurno osvojiti dva boda, zaključio je trener Matuljaca.