2. HRL: Rukometašice Murvica u nadahnutom izdanju pobijedile Lokomotivu

Nedjelja, 08. ožujka 2015. 22:46 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 15. kola: Murvica - Lokomotiva II 24:22

MURVICA: Antić, Mandekić (14), Kutija 7, Ljubanović, Papić 1, Hodžić 3, Posarić, Smoljan, Filipović 2, Karačić, Tomić 1, Tus 3, Butković 8 (6).

LOKOMOTIVA II: Beličev (16), Živko 2, Semren 1, Štefanac, Kralj 3, Kapetanović 3 (1), Rakošević, Blatarić, Kos, Klobučar 2, Krešić 5, Andrijanić, Markov, Ćurić, Ljubičić 3, Gudelj 3.

Sedmerci: Murvica 6 (6), Lokomotiva II 2 (1).

Isključenja: Murvica - , Lokomotiva II 8 minuta.

Gošće su iskoristile nedjelnji termin odigravanja utakmice, te su u Crikvenicu doputovale sa 4 igračice, koje su u subotu igrale protiv Sesveta AP. Kapetanović, Krešić, Ljubičić, Gudelj, postigle su čak 14 golova u redovima gostujućeg sastava.

Mnogo toga obranila je i Sara Mandekić, domaća vratarka, koja je već u 7. minuti došla do šest obrana, a Murvica je poveLa 4:0. U 11. Lokomotiva dolazi do svojeg prvog pogotka, a deset minuta kasnije već je 6:6.

Novi iskorak domaćih igračica, koje su imale i određenih kadrovskih problema, nadomjestile su raspoložene Kutija, Tus, Hodžić, te Petra Filipović, koja je sjajno povezivala domaće redove. Lokosice su i u nastavku uspjele izjednačiti (14:14) – vrlo kratko.

Posljednjih 15 minuta sa domaće klupe stižu pravovremene reakcije. Igra se sigurno, do isteka vremena za napad, a završnica ide do iznuđivanja najastrože kazne. U realizaciji sedmeraca, za Antoniju Butković nema promašaja.

Iako se je u završnici razbranila Lea Beličev kod gošći, domaće igračice došle su do vrijedne pobjede.