2. HRL: Mladi Rudar osvojio bod u Senju, Mornaru presudio broj sedmeraca

Ponedjeljak, 02. ožujka 2015. 17:49 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Senj - Mladi Rudar 23:23, Mornar - Maksimir Pastela 22:27

Dvorana Robert Barbić Beli. Gledatelja: 120.

Suci: Kodić – Utješinović (Zagreb).

SENJ: Đekanović, Tomljanović 3, A. Orlić 1, I. Orlić 1, Štokić 3, Pleša 3, Brdar, Jeličić, Butorac, Zrinski, M. Kremenić, I. Kremenić, Fillipović 8 (4), Vodopić 1, Jelušić 1, Nekić 2.

MLADI RUDAR: Tursunović, Gajica 1, Kostić, Isanović, Lazar, Jurman, Matulja, Jajčević 1, Perlić 7, Griparić, Peruško, Maywe, Božić 2, Gruičić 5 (3), Badurina.

Utakmica je obilovala veliki rezultatskim preokretima, posebno u prvom dijelu. Poveli su gosti 1:5, ali su dva najiskusnija domaća igrača, odlični vratar Jeličić (1972) i Pleša (1974), Uskocima priskrbili vodstvo 11:7.

Rudar uspijeva u mastavku izjednačiti (17:17), Senj sa tri uzastopna pogotka lovi novu prednost, ali i završnici gosti su smireni i dolaze do vrlo vrijednog boda. (TL)

MORNAR - MAKSIMIR PASTELA 22:27 (12:15)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 90.

Suci: Bernobić – Kalčić (Rijeka).

MORNAR: Ljiridonu (14), Car (0+1), Oroši, Matejčić 5, Čupić 2 (1), Jurić 4, Baričević, Domijan, Tot 2, Jelovac 6, Margeta, Knežević 2

MAKSIMIR PASTELA: Bilušić (15), Perić, Kurtušić 1, Jurić 2, Cvitanović 6, Semeren 3, Matoic 2 (1), Belfinger 9 (5), Ribić 2, Krndelj 2, Šola, Šalić

Gostima niti visoka prednost (5:13) u 20. prvog dijela nije u nastavku nudila sigurnost. Nekompletni domaćin približio se je preko raspoloženog Jelovca i Matejčića samo na -1.

Završnica utakmice odvijala se je u znaku Cvitanovića i Belfingera, koji su osigurali u posljednje 3-4 minute konačno visoko vodstvo.

Iako je statistika utakmice bila vrlo izjednačena, presudan je bio i broj dosuđenih sedmeraca. Domaćin je imao samo jednom, a gost osam puta priliku da izvodi kaznene udarce. (ST)