Krk osvojio županijski Kup nakon boljega izvođenja jedanaesteraca protiv Opatije

Srijeda, 18. svibnja 2016. 18:59 Napisao/la  Igor Vranić

Finale kupa: Krk - Opatija 5:4  (1:1, 1:1), nakon izvođenja jedanaesteraca. Berković obranio tri i promašio jedan jedanaesterac

Finale županijskog Kupa

KRK - OPATIJA  5:4  (1:1, 1:1), nakon izvođenja jedanaesteraca

Stadion na Rujevici: Gledatelja: 500

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav) 6

Strijelci: 1:0 Fl. Fumić (14), 1:1 Matovina (23)

Jedanaesterci: 1:2 Brozović, 2:2 Bajramović, Matovina - Berković brani, 3:2 Pejanović, 3:3 Šolić, Fi. Fumić  - Bradičić brani, T. Rudan - Berković brani, Berković - promašaj, 3:4 Rukavina, 4:4 Kurolt, Krešić - Berković brani, 5:4 Kovačević

Žuti kartoni: Kolić, Simanović, Berković, Pejanović (Krk), Kovačević (Opatija)

KRK: Berković 7,5,  Kurolt 6, Nenadić 6,5, Simanović 6,5, Tofić 5,5, Fi. Fumić 6,5, Kovačević 6 (80 Kurti -), Rubčić 5,5 (60 Turčić  6), Fl. Fumić 7 (60 Bajramović 6), Zec 6 (78 Malinić -), Pejanović 6,5

OPATIJA: Bradičić 6,5, Kolić 6, Dadić 6,5, Brozović 6, Kovačević 6, Krešić 6, Rukavina 6, Šolić 6,5, J. Rudan 6 (82 Jug -), T. Rudan 7, Matovina 7

Nogometaši Krka osvojili su Kup nakon boljega izvođenja jedanaesteraca u finalu protiv Opatije. Istaknuo se vratar Carlo Berković, koji je obranio tri i promašio jedan jedanaesterac. Regulrani dio vrlo dobre  utakmice završio je rezultatom 1:1.

Otvorilo se već u 3. minuti na strani fomalnog domaćina. Toni Rudan i Matovina uhvatili su krčku obranu u raskoraku na 30 metara, prvi je gurnuo loptu u prazno za drugog, Berković je pravodobno ušao u  Matovinin udarac.

Dvije minute kasnije slična situacija na drugoj strani. Florijan Fumić proigrao je Pejanovića, koji je iz zatvorene pozicije slijeva prebacio   Bradičića i zamalo promašio vrata.

Poduzetniju igru na početku utakmice Krk je okrunio u 14. minuti, kada su braća Fumić probili desni opatijski bok, stariji Fumić došao je do 8 metara od Bradičića, udario po lopti koja je zapela u bloku i u visokom luku završila putanju u mreži - 1:0.

Sve se u prvih dvadesetak minuta naizgled odvijalo u korist agresivnijih i rastrčanijih Krčana, a onda se u 23. minuti na djelu iskazala dokazana opatijska kvaliteta. Dovoljan je bio trenutak opuštanja...

Toni Rudan pobjegao je desnim bokom, ubacio idealno u sredinu, gdje je Matovina  između dvojice krčkih braniča glavom loptu zakucao u mrežu - 1:1. Tehnički perfektno!

Nakon opatijskoj pogotka utakmica je ušla u umjereno razdoblje tijekom kojega je Opatija pokazala nešto više inicijative.

Ništa se pred Berkovićem ni približno nije dogodilo opasno kao u 41. minuti ispred Bradičića.

Florijan Fumić dobio je činilo se izgubljeni duel,  gurnuo loptu Zecu, koji je otrčao ususret Bradičiću i onda loptu praktično dodao opatijskom vrataru.

U nastavku utakmice obje su se momčadi izmjenjivale u zanimljivim razdobljima organiziranih napada, tipična utakmica u kojoj se obje momčadi bile svjesne da bi jedan pogodak odlučio pobjednika.

Uzbuđenja su se smijenjivala jedna za drugim na objema stranama. Evo kronologije:

U 58. Matovina je zamalo prebacio pravodobno istrčalog Berkovića.

U 67. minuti Nenadićev pokušaj sa 8 metara zapeo je u bloku, u 69. minuti Kurolt nije pogodio u otvorenoj poziciji za udarac sa 16 metara.

U istoj minuti Toni Rudan nije pogodio udarcem s 15 metara, u 70. minuti isti se igrač poskliznuo kada je trebao sam krenuti prema Berkoviću.

U 73. minuti Bajramović je iz okreta sa 7 metara loptu poslao u Bradičića, u 75. minuti dogodio se potez utakmice.

Šolić je atraktivno nanizao nekoliko igrača u zoni udarca i onda sa 18 metara loptu poslao u prečku!

U 81. minuti Pejanović je osvanuo sam na desnoj strani iskosa, Bradičić je preiskusan vratar da ne bi znao gdje mora stati i odbiti loptu.

Pri kraju utakmica Opatija je uložila dodatni fizički napor i iskoristila sudački kriterij da bi pritisnula Krk, koji je zadnjih desetak minuta proveo u svom kaznenom prostoru bez objektivne opasnosti po Berkovića.