3. HNL: Novigrad remijem u Jastrebarskom potvrdio osvajanje naslova prvaka

Nedjelja, 01. svibnja 2016. 19:52 Napisao/la  SC

Susret 25. kola: Vinogradar - Novigrad 2:2

Strijelci: 0:1 Bjelanović (25) 1:1 Štulec (44) 2:1 Dušak (45) 2:2 Dušak (56-ag)

Žuti kartoni: Štulec, Strjački, Rihtar (Vinogradar), Valenta (Novigrad)

VINOGRADAR: Bašić, Španić (46 Rihtar), Dušak, Ristovski, Ljubojević, Strjački (73 Miloš), Gavarić, Špehar, Filipović (46 Povrženić), Dalić, Štulec

NOVIGRAD: Beblek, L. Čakarun, Gavrić, Valenta, Glavaš, M. Čakarun (59 Caput), Bjelanović, Žabec (79 Polić), Muminović, Ismaili (51 Batelić), Grujević

Iako su dvojbe i dosad bile minijaturne, od danas je i matematički sigurno – Novigrad je prvak Treće HNL Zapad za sezonu 2015/2016. Naime, ima 15 bodova prednosti pet kola prije kraja, ali i bolji omjer u utakmicama s drugoplasiranim Vinogradarom zbog više postignutih pogodaka u gostima (1:1 u Novigradu).

Vidjelo se od samog početka na igralištu u Mladini gdje se okupilo preko 400 gledatelja da se radi o dvije izuzetno kvalitetne momčadi. Tečna i dinamična igra obilovala je lijepim potezima, a prvi pogodak gledatelji vide u 25. minuti.

S desne strane, nakon kombinacije Novigrađana, ubacuje Marin Grujević, lopta je preletila nekoliko igrača dok nije došla na drugu vratnicu gdje ju je prvi strijelac lige Marko Bjelanović glavom poslao u mrežu.

Nakon toga gosti imaju meč-loptu. Ubačaj iz kornera stigao je do glave kapetana Valente čiji udarac čiste domaći s gol linije.

Domaćin je iz dva prekida, u 44. i 45. minuti, preokrenuo pogocima Štuleca i Dušaka. I kada su svi očekivali da će Novigrad pasti zbog dva kasna pogotka, nije prošlo ni desetak minuta u drugom dijelu, a uslijedio je hladan tuš za domaće, nakon jednog kornera.

Iz njega, lopta je stigla u gužvu usred šesnaesterca Vinogradara, a dojam je da se najbolje snašao Kristijan Glavaš i poslao loptu u mrežu za 2:2. Ipak, službeni zapisnik kaže da se radi o autogolu.

Imali su gosti još jednu odličnu prigodu, ali je udarac Matije Čakaruna blokiran na putu u prazna vrata, nakon što je ušao s krilne pozicije u šesnaesterac. U 83. minuti dogodio se kazneni udarac za domaćine nakon dvoboja Povrženića i Gavrića.

Lopti je pristupio iskusni Goran Ljubojević, ali ga vratar gostiju Vedran Beblek čita i udarac odbija u polje da bi onda novigradska obrana sve očistila.