TREĆA HNL- ZAPAD

Krk slavio na gostovanju u Opatiji

Subota, 08. ožujka 2014. 17:42 Napisao/la  Patrik Mršnik

Utakmica 18. kola: Opatija - Krk 1:3. U završnici je isključen je domaći trener Zoran Bogolin zbog žestokih prigovora

Treća HNL Zapad - 18. kolo

OPATIJA - KRK 1:3

Igralište Opatije. Gledatelja 200.

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelci: 1:0 Kolić (14) 1:1 Jović (20-11m) 1:2 Grbac (24) 1:3 Jović (86)

Žuti kartoni: Smolić-Ročak, Gnip, Vlatković, Kolić, Rudan, Brozović, Peterfai (Opatija) Jug, Grbac, Tucaković (Krk)

Crveni karton: Gnip (59 - drugi žuti), Brajković (90 - prigovor s klupe)

OPATIJA: Peterfai 5,5, Gnip 5, Brozović 5,5, Bjelanović 6, Rudan 6, Smolić-Ročak 5,5 (46 Mance 5,5), Lazić 6, Kolić 6 (72 Tkalčević -), Vlatković 6, Erceg 5,5, Čubelić 6 (46 Radomir 5,5)

KRK: Tomašić 6,5, Kurolt 6, Jug 6,5, Brozić 6 (62 Matovina 6), Maglić 5,5, Antić 6, Bošnjak 7, Prpić 6,5 (72 Kumić -), Tucaković 6,5, Jović 7,5 (89 Konjić -), Grbac 6,5

Nogometaši Krka ostvarili su novu pobjedu i zadali Opatiji bolan poraz i prodrmali njene ambicije za osvajanjem naslova trećeligaškog prvaka. Platili su Opatijci ceh prošloj utakmici protiv Novigrada u kojoj su hvatali rezultat, nisu ga uspjeli uhvatiti protiv Krka.

Sadržajno prvo poluvrijeme obilježila su tri pogotka, te niz prilika kojima su obje momčadi u nekoliko navrata mogle mijenjati rezultat i tijek utakmice. Sve je počelo klasičnim ispipavanjem snaga u prvih desetak minuta. Pri udarac na vrata ponovno nesigurnog domaćeg vratara Peterfaija uputio je Bošnjak. Plemeniti središnji veznak Bodula uputio je snažan, ali i neprecizan poluvolej i time oprobao svoj udarac izvan kaznenog prostora. Tri minute kasnije 'kuha' se i ispred suparničkoga gola. Čubelića, jednog od najkorisnijih opatijskih igrača u prvom dijelu u udarcu sprječava Kuroit.

Igrala se 12. minuta kada je susret počeo poprimati konture pravoga derbija osamnaeste dionice zapadne trećeligaške skupine. Vlatković je dobio loptu na poludistanci i s desne strane izbio sam pred Tomašića, no njegov bezopasan udarac završava pored gola. Prvi se puta mreža zatresla u četrnaestoj minuti. Rudan izvodi korner s lijeve strane, upućuje precizan ubačaj na prvu stativu gdje je nečuvan Saša Kolić. Stoper Opatije okrznuo je loptu, taman toliko da prevari Tomašića za gostujuće vodstvo - 1:0.

Opatijci su vodili tek deset minuta, jer već u dvadesetoj gosti izjednačuju rezultat. Gnip u kaznenom prostoru prilikom krčkog napada ruši iskusnika Prpića. Bivši igrač Rijeke pada u kaznenom prostoru, sudac Pejkunović bez oklijevanja pokazuje na bijelu točku. Precizan realizator je Toni Jović - 1:1. Samo četiri minute kasnije nastupio je potpuni preokret i vodstvo za momčad Marinka Koljanina. Poklon Peterfaija i neoprezno ispucanu loptu hvata Jović, odmah proigrava Grbca. Sanjin Grbac sam se na širokom prostoru našao pred vratima i pogodio suprotni kut za 1:2.

Opatijci su do odmora još pokušavali preko Rudana iz slobodnog udarca (32'), a do izjednačenja su mogli doći u 38. minuti. Čubelić je oštro ubacio s lijeve strane, a sam pred vratima je Vlatković. Iskusni napadač glavom iz neposredne blizine ne uspijeva matirati Tomašića, pucavši pokraj gola. Također, Bjelanović je mogao u 42. minuti bolje iskoristiti otvaranje u šesnaestercu Krka, oslobodio se svojih čuvara te iz okreta pucao izravno u Tomašića. Posljednji napad Opatije u prvom dijelu završio je indirektnim udarcem s vrha kaznenog prostora. Antić nogom vraća loptu svome vrataru, Boduli se okupljaju na svojim vratima, no udarac Kolića odsjeda u bloku.

I nastavak utakmice počinje žustro. Odmah na vrata Opatije udara Jović, puca neprecizno, a s druge strane Lazić u gužvi lijepo puca, no Tomašić odbija u korner. U prvih petnaest minuta nastavka igrači Opatije i Krka ponudili su tek nekoliko poluprilika. Tako je bilo sve do 59. minute kada Gnip neoprezno na polovini igrališta ruši Tucakovića, a arbitar iz Potpićana pokazuje drugi žuti karton. Izbačaj domaćeg beka Gnipa, drugu utakmicu zaredom,  uz izlazak Čubelića i uvođenje sporog Radomira usporili su Opatijce u nakanama za izjednačenje. Tri minute kasnije Koljanin radi prvu izmjenu, pa umjesto Brozića uvodi dojučerašnjeg igrača Opatije Alena Matovinu.

Gosti s Krka taktički su se, u vidu čuvanja rezultata, vrlo rano počeli povlačiti u obranu. Tek su Jović, Tucaković i polivalentni Bošnjak imali ofanzivne ambicije, usmjerena je bila na kontranapade koji su se u nekoliko prilika mogli pokazati kobnima za domaćine. Pokušavali su Jović i Matovina, Peterfai je sve to lakoćom branio. U 74. minuti novu je priliku imao Lazić iz slobodnog udarca. Dvadeset i pet metara od gostujućih vratiju bilo je predaleko, efektno je reagirao Tomašić i odboksao loptu.

U 77. minuti, ponovo je Lazić namjestio loptu na slobodnom udarcu. Bilo je to s desne strane, ubacio je veznjak bijelih filigranski preciznu loptu na glavu Vlatkovića, no s te iste glave loptu skida vratar Tomašić i radi odsudan pokret u novoj namjeri opatijskog izjendačenja. Nastavilo se pokušajima Bjelanovića, pokušao je odmah potom i Mance, no Tomašić je sve to obranio.

A kad neće jednima, onda će drugima. Jovića su Krčani izbacili u kontru, nije uspjelo namještavanje zaleđa, uspjela je kontra Krka. Prešao je Jović Ercega i neometan pogodio za konačnih 1:3. Kola su krenula nizbrdo, isključen je domaći trener Bogolin zbog žestokih prigovora oko zaleđa koje nije postojalo. Na koncu, na klupi je crveni karton dobio opatijski veznjak Goran Brajković, a 'lišo' nije prošao ni vratar Peterfai koji je došao prigovarati i zaradio žuti karton.