Subota, 29. rujna 2018. 18:36 Napisao/la  SC

Krk doživio prvi poraz, Opatija pobijedila u Novigradu

Robert Brdar opet postigao pogodak, ali nije pomoglo
Robert Brdar opet postigao pogodak, ali nije pomoglo Foto: Lario Tus

Strijelci: 0:1 Žabec (12), 1:1 Brdar (76), 1:2 Stjepanović (84)

Žuti karton: Dadić (Dugo Selo)

KRK: Berković, Rošić, Con, Kurolt, Josipović, Zec, Mijić (46 Čuturilo), Brdar, Frančišković, Malinić, Gibičar (46 Alilović)

DUGO SELO: Bagarić, Lee, Martić, Filipović, Pekčec, Batarilo Žabec (89 Ivančević), Pranjić, Dadić, Salatović (81 Drčić), Darojković (72 Stjepanović)

Krčani su tek u drugom dijelu utakmice, na bljeskove podsjećali na lidera prvenstva.

Umorna ekipa trenera Tomislava Lopca svim je silama pokušala preokrenuti nepovoljan rezultat iz prvog dijela, ali na kraju bez uspjeha.

Gosti su mlada i poletna ekipa, od početka su bili svjesni da su Krčani emotivno i fizički prazni nakon kup-utakmice protiv Cibalije, vršili su stalni pritisak na zadnju liniju domaćina.

Već u 9. minuti pretnja iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, no Berković je na mjestu.

Dvije minute kasnije postižu zgoditak iz odbijanca u šesnaestercu, Žabec je matirao nemoćnog Berkovića da bi gosti u 18. minuti imali lijepu prigodu za povećanje rezultata, ali jako upućena lopta od Dadića završava kraj gola.

Nogometaši Krka nisu uspjeli ni jednom ugroziti vrata Dugog Sela iako su igrali niz vjetar.

Na početku drugog dijela trener Lopac uvodi u igru rekovalescenta Čuturila umjesto teže stradalog mladog Gibičara, koji je igru napustio sa jakim bolovima u ramenu.

Ušao je i Alilovića umjesto Mijića.

Igra Krka dobila je injekciju u protočnosti lopte prema naprijed, igrači su postali agilniji, vidjevši da je vrag odnio šalu.

U 63. minuti u prilici je bio Josipović koji puca visoko preko gola da bi u 71. minuti isti igrač gađao prazan gol nakon istrčavanja gostujućeg vratara, no ispriječio se stoper Filipović koji je izbacio loptu s gol-crte.

U 76. minuti nastojanja domaćina urodila su plodom preko najboljeg strijelca Brdara čija je ljevica bila neumoljiva sa ruba šesnaesterca.

Sva nastojanja Krčana za preokretom potonula su u brzoj kontri Dugoselčana preko tek ušlog napadača Stjepanovića, koji je bio neumoljiv iz blizine za konačnih 1:2. (Ž. Dminić)

ORIJENT 1919 - ŠPANSKO 3:0

Igralište Krimeja. Gledatelja: 600

Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Gerc (22), 2:0 Fumić (29), 3:0 Gerc (32)

Žuti karton: Fumić (Orijent 1919)

ORIJENT 1919: Popović, Andrić, Čanković (64 Leskur), Jergović, Barišić, Gerc (80 Iličić), Fumić, Weitzer, Hasičić, Mohorovičić (72 Žeželj), Vidas

ŠPANSKO: Šostik (46 Madžar), Derwich, Radovac, Pranjić, Guliš, Stanić, Ištuk (79 Koletić), Lerotić, Štignjedec, Ivezić (46 Šiprak), Kosorčić

Danilo Butorović odlazi idući tjedan u Saudijsku Arabiju, a momčad Orijenta 1919 ostavlja na prvom mjestu.

Nakon pobjede u 7. kolu Orijent 1919 je postao lider i najugodnije iznenađenje u prvenstvu:

- Momčad sam preuzeo pred malo više od godinu dana na 14. mjestu u četvtoj ligi, sada smo prvi u trećoj ligi, kaže novi pomoćnik trenera Al-Ittihada Slavena Bilića.

- Odradili smo ono to smo trebali, dali smo tri gola u prvom dijelu, igrali smo dosta okomito i brzo, to mi se svidjelo. Imali smo određenih problema, definitivno se osjetilo da igrače opterećuju neke druge stvari, bilo je očito. U drugom dijelu spustili smo ritam, nismo htjeli glavinjati, čekali smo da nam se otvori neka situacija za gol. Bilo je nekoliko takvih situacija, nismo ih iskoristili. Bitno je da smo stabilizirali obranu čime smo riješili problem iz prvih kola, kada smo prelako dobivali golove i to me veseli, govori Butorović.

Oproštaja nije bilo:

- Nije bilo ništa službeno, možda održimo konferenciju na novinare početkom tjedna. S dečkima sam se oprostio, zaključuje Butorović poglavlje Orijent 1919.

NOVIGRAD - OPATIJA 1:2

Igralište Laco. Gledatelja: 100

Sudac: Ante Čulina (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Dukađin (25), 1:1 Pajenović (61), 1:2 Šolić (90+4)

Žuti kartoni: Dah (Novigrad), Matovina, Furijan, Šolić, T. Rudan, Lazić (Opatija)

Isključenje: Robert Greblički (80), fizoterapeut Opatije zbog učestalog prigovaranja

NOVIGRAD: Nicholetti, Kitchen, Pamić, Nuali (76 Mofardin), Urošević, Dukađin, Dah, Bilić, Najhart (46 Blašković), Bernobić, Radetić

OPATIJA: Lovrić, Čulina (46 T. Rudan), Jukičić, Kurilić, Flego (46 J. Rudan), Matovina (61 Krešić), Šolić, Pejanović, Furijan, Lazić, Ismaili

Nogometaši Opatije ostvarili su drugu pobjedu ove sezone u utakmici protiv donedavnog drugoligaša:

- Imali smo problema prvih dvadesetak minuta dok se nismo posložili u sredini, nakon toga sve je bilo na našoj strani. Igrali smo dobro, stvarali prilike, na kraju smo gol dali tek u sudačkoj nadoknadi. Tako je to kada imaš onakvo suđenje, suci nam nisu priznali pogodak i što je najgore, opet smo promašili nekoliko šansi... Ne igramo loše, ali moramo početi zabijati. Malo smo se ekipirali, Kurilić je prije utakmice skinuo gips samo da bi mogao igrati. Svaka mu čast! Gips će staviti ponovo! Stalno nedostaju tri, četiri glavna igrača, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

Ostali rezultati: HAŠK - Dubrava 1:0, Vrbovec - Trnje 2:1, Maksimir - Kurilovec 2:2, Zagorec - Ponikve 2:1, Zagreb - Jadran-Poreč 0:3, b.b.. Nedjelja: Vinogradar - Jarun

Utakmica između Zagreba i Jadran-Poreča nije se igrala zbog toga što se u zakazano vrijeme nije pojavio licencirani liječnik.

Predstavnik gostiju pristao je čekati liječnika do 16.30 sati, ali se liječnik nije pojavio.

Utakmica se registrira 3:0 za Jadran-Poreč.