PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Lučki radnik slavio protiv Cresa

Nedjelja, 11. ožujka 2012. 17:34 Napisao  Marko Babić

Igrala se 89. minuta kada je Šarlija prebacio gostujućeg vratara za konačnih 4:1

Lučki radnik - Cres 4:1

Utakmica 18. kola: Lučki radnik - Cres 4:1 (2:0). Igralište Rujevica. Gledatelja: 100. Sudac: Branko Vučinić - 6. Pomoćnici:  Pajić  i  Mrkela (svi Rijeka). Strijelci: 1:0 Capjak (19'), 2:0 Kljutić (28'), 3:0 Capjak (48'), 3:1 Popović (62'), 4:1 Šarlija (89'). Žuti kartoni: Strukan, Svetec, Kljutić, Kuzmanović  (Lučki  radnik),  Čuljat, Popović, Herak (Cres). Crveni karton: Mikić (66', isključenje zbog udaranja protivničkog igrača).

LUČKI RADNIK: Milić 6, Capjak 7, Strukan 6,5 (od 56' Kuzmanović 6), Mikić 5, Cvijanović 6, Tufekčić 6 (od 69' Josipović -), Mihalović 6, Svetec 6, Žitković 6 (od 76' Šarlija 6,5), Paljokaj 6,5, Kljutić 6,5.

CRES: Stojaković 5, Opatić 5 (od 46' Drndić 5), Ilijić 5, Kezić 5, Herak 5 (od 88' Erić - ), Čuljat 5 (od 56' Mrđa), Popović 5,5, Dedić 5, Fumić 5 (od 67' Knežović - ), Adžamić 5,5, Tomljanović 5 (od 36' Đurđević 5,5).

Igrala se 89. minuta kada je jednu dugu loptu Šarlija prihvatio među sporim  braničima Cresa, te lobom prebacio gostujućeg vratara i postavio konačnih 4:1. Bio  je to kraj strepnji za Lučki radnik protiv fenjeraša koje su trajale od 66. minute kada su dokeri ostali s igračem manje nakon  isključenja Ante Mikića. Naime, došlo je do naguravanja između Mikića i Fumića, nogometaš Cresa završio je na travnjaku i glavni  sudac Branko Vučinić je na sugestiju pomoćnika isključio nogometaša Lučkog radnika.

{jb_blackbox-right}Rezultati 18. kola: Lošinj - Rikard Benčić 3:0, Kraljevica - Draga 1:0, Vrbovsko - Rječina 5:2, Omladinac - Rab 3:0, Lokomotiva - Turbina 2:0, Zamet - Lovran 0:2, Lučki radnik - Cres 4:1, OŠK Omišalj slobodan. Sljedeće kolo (18. ožujka): Lovran - Lokomotiva (17. ožujka), Rikard Benčić - OŠK Omišalj (17. ožujka), Cres - Zamet, Turbina - Omladinac, Rab - Vrbovsko, Rječina - Kraljevica, Draga - Lošinj, Lučki radnik slobodan.{/jb_blackbox-right}

Isključenje je došlo četiri minute nakon što su gosti pogotkom Bojana Popovića smanjili na 1:3 i tako razbili dominaciju domaćina. Uslijedile su napete minute za dokere, no Cresani, osim nekoliko neugodnih ubačaja, nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti.

Veći dio utakmice bio je u skladu s pozicijom na tablici, drugoplasirani Lučki radnik diktirao je fenjerašu tempo igre.  Iako nije nedostajalo uzbuđenja na travnjaku, posebice je zanimljivo bilo slušati upadice s tribina i stalne savjete koji su stizali nakon svakog krivog poteza.

Dokeri su poveli u 19. minuti, nakon jednog ubačaja najspretniji u skoku bio je Darko Capjak i glavom zabio za 1:0. Šesti minuta kasnije  Paljkokaj je odlično probio desni bok, ali lopta je otišla preko vratnice. Da gosti dođu do drugog pogotka u 28. minuti pobrinuli su se nogometaši Cresa. Ivan Herak katastrofalno je reagirao u obrani, lopta je  došla do Gorana Kljutića koji je prizemnim udarcem povisio na 2:0. Pred kraj poluvremena Paljokaj je ponovo sjajno ubacio s  desne strane, a Capjakov pokušaj glavom ovoga puta završio je kraj vratnice.

Drugo poluvrijeme dobro su otvorili gosti, Tomljanović je okušao udarac s 15 metara, ali lopta je prošla pored vratnice. Za razliku od gostiju, domaćin nije imao razumijevanja. Ivica Strukan u 48. minuti  odlično je ubacio loptu, Capjak je pucao glavom, a lotpa je od vratnice završila u mreži - 3:0.

Nakon utakmice u svlačionici dokera čula se slavljenička pjesma, a gostima je glavna preokupacija Cresana u iščekivanju zapisnika je bila hoće li će stići na trajekt.