Subota, 27. travnja 2024. 18:59 Napisao/la  Igor Vranić

Opatija pobijedila Grobničan u radnoj utakmici potpuno podređenoj rezultatu

Strijelac: 1:0 Kordić-Gružić (21)

Žuti karton: Furijan (Opatija)

OPATIJA: Prskalo -, Pozderac 6, Graf 6,5, Marić 6, Macolić 6, Kožić 5,5 (83 Malinić -), Arapović 5,5 (64 V. Bogolin 5,5), Kordić-Gružić 6,5 (75 Furijan -), Pejanović 6, B. Bogolin 5,5 (64 Grujević 6), Žabec 5 (83 Grbac -)

GROBNIČAN: Curać -, Ušalj 6 (87 Maraš -), Prpić 6 (31 Golić 6), Mohorić 6, Simonaj 6, Srzentić 6, Bosančić 5,5 (68 Begović -), Batarelo 5, Kočević 5 (68 Rupčić -), Ivančić 5,5, Pilčić 5,5 (68 Jabita -)

Opatija je nastavila niz pobjeda u regionalnom derbiju, pogotkom Kordić-Gružića pobijedila je Grobničan u radnoj utakmici potpuno podređenoj rezultatu.

U 21. minuti nakon jednog od brojnih statičnih duela Žabeca i Mohorića na rubu kaznenog prostora, Kordić-Gružić dobio je loptu okružen trojicom igrača Grobničana, lakoćom se u primanju otvorio za udarac i atraktivno na ulasku u kazneni prostor pogodio lijevi gornji Curaćev kut - 1:0.

Kordić-Gružićev pogodak bio je vrhunski uradak u prvom dijelu utakmice tijekom kojega vratari nisu imali ama baš nikakvog posla.

Do pogotka opatijska je momčad izgledala nešto poduzetnije, nakon pogotka grobnička momčad preuzela je inicijativu, vodeća momčad lige nakon pogotka većinu vremena do kraja utakmice provela je u niskom bloku.

Nikakve konkretne koristi gosti nisu imali od većeg posjeda lopte u prvom dijelu utakmice, opatijska obrana predvođena dvojicom prekaljenih stopera (Graf, Marić) jednostavno je u svim presudnim duelima bila brža, viša i jača.

Da Batarelo (23) u ravni druge vratnice glavom nije loptu lagano poslao u Prskala, gosti statistički ne bi uputili ni udarac u okvir vratiju.

S druge strane, grobnička obrana lakoćom je kontrolirala opatijske pokušaje tranzicije kojima je uočljivo nedostajala završnica.

Jedino je Pejanović (39) izgledao opasnije, kada se pojavio na desnoj strani kaznenog prostora, nije uspio pogoditi suigrače...

Isto se nastavilo igrati u nastavku, Opatija je odustala od nadigravanja, prepustila je loptu gostima i nastavila čekati priliku iz kontri.

Prvih dvadesetak minuta niti je Grobničan nešto učinio u igri na postavljenu opatijsku obranu, nije da je Opatija nešto učinila u pokušajima izlazaka iz zadnje trećine.

Tada su obojica trenera počeli mijenjati igrače, pa su obje momčadi počele polako mijenjati strukture.

U 73. minuti prvi i zadnji put poremetio se raspored u središnjici opatijske obrane, Ivančić je na trenutak ostao u otvorenoj poziciji za udarac, koji je zapeo u bloku.

Bila je to najbolja grobnička (polu)prilika na utakmici.

Održavala je grobnička momčad intezitet pritiska, Opatija je u 76. minuti dočekala jedinu priliku na utakmici kazniti riskantnu igru gostiju.

I to kakvu!

Pejanović je sa središtu igrališta poslao Žabeca s loptom prema Curaću, napadač Opatije dotrčao je do vratara Grobničana, koji je u situaciji jedan na jedan staloženo zatvorio bliži kut i sačuvao mrežu.

Bila je to jedina Curaćeva intervencija na utakmici za ocjenu 10!

Do kraja utakmice opatijska momčad nije dozvolila gostima ni pomisliti da mogu kazniti neiskorišteni zicer, kao što se često zna dogoditi.