DRUGA NL

Nogometaši Krka poraženi od Trnja, Bodulima ugašena nada

Subota, 25. svibnja 2024. 19:27 Napisao/la  dc

U dvoboju otvorenog garda na kraju su spretniji bili domaći nogometaši, koji su imali poneku izrazitiju prigodu više, što ne znači da i gosti nemaju za čime žaliti

Ivan Vargić
Ivan Vargić Foto: Screenshot Sportska televizija

Druga NL, 29. kolo

TRNJE – KRK 2:1

Stadion Trnje.

Sudac: Darko Jurčević (Karlovac)

Strijelci: 1:0 Darojković (19), 2:0 Ceraj (25-11 m), 2:1 Pervan (40)

Žuti kartoni: Ribić, Braun, Bosanac, Darojković (Trnje),  Jurica, Dukađin, D. Jurešić, Pervan, trener Tkalčević (Krk)

TRNJE: Vujinović, Braun, Prpić, Kolar, Ceraj, Beloša (46 Dobrilović), Ribić (80 Markanović), Vujnović, Darojković (72 Banić), Musa (68 Munić), Majić (72 Cassama).

KRK: Vargić, Lucić, D. Jurešić, Milinović, M. Jurešić, Pervan, Dukađin (83 Matulja), Jurica (83 Jelić), Bokulić (30 Klenovšek), Kosić (75 Golemac), Begonja (83 Pullen).

Nogometaši Krka nisu uspjeli izvući pozitivan rezultat na gostovanju kod Trnja, za momčad trenera Igora Tkalčevića ovaj poraz automatski znači i kraj nadanja da se ipak može napraviti čudo i osigurati ostanak u najnižem jedinstvenom nacionalnom rangu natjecanja.

U otvorenoj i zanimljivoj utakmici, u kojoj nije bilo kalkulacija, u dvoboju otvorenog garda na kraju su spretniji i sretniji bili domaći nogometaši, koji su, istini za volju, imali poneku izrazitiju prigodu više, što naravno ne znači da i gosti nisu imali one za kojima će sigurno žaliti nakon dvoboja.

Pomalo rezerviran bio je sam ulazak u dvoboj, a onda su domaći nogometaši dvama golovima sve praktički riješili.

Prvo je u 19. minuti Darojković primio jednu loptu ispred Vargića i pospremio je u mrežu, potom je u 25. minuti Bokulić skrivio najstrožu kaznu na Ribiću, koju je Ceraj pretvorio u pogodak – 2:0.

Iako su domaćini mogli „zatvoriti utakmicu“ gosti su ipak zadržali tračak nade nakon što je Pervan glavom lijepo iskoristio odličan ubačaj Matea Jurešića u 40. minuti za 2:1.

Igor Tkalčević presložio je malo linije još tijekom prvog dijela, nakon što je u igru ušao Mateo Klenovšek momčad Krka je živnula, već u 49. minuti Dukađin je lijepo tukao, ali je domaći vratar Vujinović još boljom reakcijom spriječio pogodak, u 59. minuti domaći braniči blokirali su novi Dukađinov pokušaj, u nastavku akcije Dorian Jurešić pucao je dobro, ali ne i precizno, u 68. minuti u lijepoj je situaciji bio i Tin Jurica, ali i njegov je udarac završio preko gola.

No, promašivali su i domaćini, u 55. minuti Majić nije iskoristio veliku pogrešku Ivana Vargića, koji se pak iskupio bravurom u 74. minuti, kada je iz „devedesetke“ izvadio Cerajev slobodnjak, podsjetivši na svoja najbolja izdanja.