DVORANSKO PRVENSTVO PGŽ

Grobničan preokrenuo finale protiv Lokomotive

Ponedjeljak, 23. prosinca 2013. 23:25 Napisao  Marko Babić

Finale: Lokomotiva - Grobničan 4:5-7m (3:3). Miculinić dvama pogocima u zadnjoj minuti poravnao

Seniori, finale

Lokomotiva - Grobničan 4:5-7m (3:3)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 300.

Strijelci: 1:0 Tokić (3'), 2:0 Jovanović (15'), 3:0  Tokić (19'-7m), 3:1 Ugrina (20'), 3:2 Miculinić (24'), 3:3 Miculinić (24').

Sedmerci: 0:0 Tokić (Promašaj), 0:1 Jukić, 1:1 Jovanović, 1:2 Ugrina, 1:2 Fumić - Ciani brani.

LOKOMOTIVA: Stipanov, Šolaja, Pštrić, Jovanović, Tokić, Crnovršanin, Mijolović, Smolčić, Fumić, Perković, Baldo, Pribanić, Sušić, Popović, Halilović.

GROBNIČAN: Ciani, Jukić, Miškulin, Grbac, Miculinić, Sertić, Glavaš, Sobotinčić, Nenadić, Cianci, Prtenjača, Ugrina.

Marko Miculinić najbolji igrač i strijelac
Marko Miculinić proglašen je najboljim igračem turnira, a ujedno je bio najbolji strijelac. Najbolji vratar je Stefano Stipanović iz Lokomotive. U idealnoj ekipi su Marin Grujević (Pomorac), Marko Miculinič (Grobničan), Dario Mance (Opatija), Siniša Jovanović i Ivan Tokić (Lokomotiva).

Nogometaši Grobničana pobjednici su Županijskog prvenstva u malom nogometu. Grobničan je u finalu nadoknadio 0:3 protiv Lokomotive u posljednje četiri minute i s dva sjajna pogotka Marka Miculinića u posljednjih 60 sekundi stigao do sedmeraca. Tokić i Fumić nisu bili sigurni za Lokomotivu s bijele točke i to je bilo dovoljno da titula ode na Mavrince.

Lokosi su imali dosta prigovora na suđenje, posebice na posljednji slobodni udarac koji je dosuđen, a iz kojega je Miculinić pospremio loptu u rašlje nekoliko sekundi prije kraja - 3:3.

Lokomotiva ima za čime žaliti. Lokosi su poveli lijepim golom Tokića u trećoj minuti. Grobničan se pokušavao vratiti dalekometnim udarcima, najbliže su stigli u 13. minuti kada je Miculinić silovito potegnuo iz slobodnog udarca i pogodio gredu.

Riječani su povećali prednost u 15. minuti. Jovanović se nije vratio u obranu, Grobničani su izgubili loptu i nakon brzog proigravanja nogometaš Lokomotive našao se u matnoj situaciji - 2:0.

Seniori
Finale: Lokomotiva - Grobničan 4:5-7m (3:3). Za 3. mjesto: Pomorac - Opatija 2:6. Polufinale: Lokomotiva - Pomorac 5:4, Opatija - Grobničan 2:4.

Četiri minute kasnije lokosi su izborili kazneni udarac  nakon što je Ciani istrčao i sudario se nogometašem Lokomotive. Tokić je bio siguran - 3:0. Ipak, Ugrina je pogotkom četiri minute prije kraja najavio veliki povratak Grobničana koji je uskoro uslijedio.

Opatija je u borbi za treće mjesto pobijedila Pomorac 6:2. Opatijci su već na poluvremenu imali prednost 3:0. Zanimljivost je bila da su se na suprotnim strana našla braća Rudan, Toni u dresu Opatije i Josip koji je igrao za  Pomorac.