Pripremna utakmica: Crikvenica nadigrala Orijent, trener Edo Flego znao što ga čeka

Subota, 22. kolovoza 2015. 21:59 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Pripremna utakmica: Crikvenica - Orijent 1919 3:0

Pripremna utakmica

CRIKVENICA - ORIJENT 1919 3:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100.

Sudac: Lončarić (Crikvenica)

Strijelci: 1:0 Zubčić (16), 2:0 Zubčić (28), 3:0 Vukelić (65).

CRIKVENICA: Srok, Firkelj, Gašparović, Smojver, Vukelić, Kun, Butorac, Imamović, Lekaj, Zubčić, Njegovan. Još su igrali: J. Fazli, K. Fazli, Talić, Lukarić, Novak, Forgić

ORIJENT 1919: Mustapić, Kuduzović, Omerović, Andrić, Paravić, Baljak, Basara, Valković, Barešić, Grbac, Mikulić. Još su igrali: Blažević, Ćorović, Matijević, Radoslavić, Kovačić, Tursunović, Sertić

Samo sedam dana do početka prvenstva i gostovanja na Lošinju i dalje ostaju velike enigme i brige za novog trenera Orijenta 1919 Edu Flegu. Posebno u fazi realizacije, u kojoj su gosti prvi puta pogodili okvir domaćeg gola tek u 70. minuti.

Tri sjajne intervencije Sroka, te jedno uletavanje u noge pričuvnog vratara Juana Fazlija onemogućile su goste da u posljednjih petenaestak minuta postignu barem počasni pogodak.

Igra Crikvenice u odnosu na prošlogodišnje izdanje lepršava, gledljiva i konkretna. Trener Josip Vukelić donio je novine u igri - lopta se je spustila na pod, protok je brži, Talić i Imamović se pokazuju osjetnim pojačanjima.

Već u 16. minuti Zubčić je odmjerenim udarcem donio vodstvo domaćinu. Igrač koji je potekao u Turbini, igrao prošlu jesen u OŠK Omišlju, a dio priprema proveo upravo u Orijentu, postigao je i drugi pogodak za Kirce, nakon malonogometne minijature u gostujućem kaznenom prostoru.

U tom razdoblju Mikulić je imao dvije velike prilike za Orijent u 25. i 28. minuti, ali su udarci završili u obližnjem cirkusu, koji je još uvijek na stadionu.

U drugom poluvremenu Crikvenica je igrala angažirano još dvadesetak minuta. U 65. minuti odlični Vukelić pridodao se napadu i udarcem glave postigao i konačni rezultat - 3:0.

Orijent kao i uvijek sa dosta članova uprave, roditelja i navijačima na tribinama. Optimizma ne manjka ni kod trenera Flega, koji je rekao po završetku utakmice:

- Znao sam što me čeka. Idemo dalje...

Uprava Orijenta 1919 pokušava osvježiti igrački roster, ali to ide jako teško. Ipak, stigao je lucidni napadač Grbac, koji je igrao u Austriji. Tijekom tjedna Orijent je ostao bez Lazića.