1. HKL: Košarkaši Kvarnera 2010 porazom otvorili godinu

Subota, 08. siječnja 2022. 18:09 Napisao/la  SC

Dojam je da su Riječani mogli napraviti više, bez obzira što su sve četiri dionice pripale domaćinima, do posljednjih pet minuta utakmica je bila u egalu

Košarkaši Kvarnera 2010
Košarkaši Kvarnera 2010 Foto: Screenshot

Prva liga košarkaša, 14. kolo

RIBOLA KAŠTELA – KVARNER 2010 86:76 (23:21, 21:18, 25:23, 17:14)

Dvorana Sokolana. Gledatelja 50.

Suci: Mirčeta, Bralić, Lovrić.

RIBOLA KAŠTELA: Klepo 18 (1-1), Rašetina 8 (1-1), Delaš 13 (6-7), Krešić 25 (2-2), Svalina 5. Vidović 7 (2-2), Omašić, Sanader 3, Murko, Marasović 2, Elez 5.

KVARNER 2010: Štemberger 16 (5-7), Delpin 5, Jadrijev 8, Perković 16 (5-5), Guštin 7 (3-4), Bart 8, Jashari 8 (1-1), Krulčić 2, Vranković 6, Volčanšek, Jakšić.

Četiri minute prije kraja Vidović je tricom  odveo Ribola Kaštelu na 82:72, nedugo nakon toga domaćini su napokon uspjeli probiti prednost od deset poena prednosti, što je negativno utjecalo na riječku momčad.

Nanizali su nekoliko napadačkih pogrešaka i teških promašaja, što je domaćinima definitivno otvorilo put ka pobjedi, vremena za eventualni preokret više nije bilo.

Riječani su tako porazom otvorili 2022. godinu, dojam je da su u Sokolani mogli napraviti više, bez obzira što su sve četiri dionice igre pripale domaćinima sve do posljednjih pet minuta utakmice rezultat je praktički bio u egalu.

Ono što posebno bode u oči jest činjenica da je domaća momčad puno više griješila (19:10), ali gosti to nisu uspjeli iskoristiti.

- Nedostajalo je malo energije, svježine, ali s obzirom na sve okolnosti i nije bilo tako loše. Zaslužena pobjeda domaćina, pobijedili su nas za onoliko za koliko su bili bolji od nas, rekao je Goran Šućurović, trener Riječana.