PRVA HKL

Kvarner 2010 poražen od lidera, Dubrovčani opravdali ulogu favorita

Subota, 03. prosinca 2022. 19:34 Napisao/la  KS

Pobjednika je odredila treća dionica, Dubrovčani su maestralno odigrali u oba smjera, a naročito se to odnosi na defanzivni dio, Riječani su bili apsolutno nemoćni

Košarkaši Kvarnera 2010
Košarkaši Kvarnera 2010 Foto: Kristian Sirotich

Prva liga košarkaša, 10. kolo

KVARNER 2010 – DUBROVNIK 54:68 (18:22, 14:14, 9:18, 13:14)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 200.

Suci: Perlić, Čačić, Copić.

KVARNER 2010: Fells 13 (2-2), Vucić 13, Zovko 11 (3-4), Naletilić 3, Damjanović 2 (2-4),  Štemberger 9 (1-2), Delpin, Jashari 3, Pepelar, Cvitković, Kostić, Matić.

DUBROVNIK:  Dubelj 7 (1-3), Guštin 13 (2-2), Vujičić 25 (3-6), Šutalo 8 (0-2), Levi 5 (2-2), Došen 8, Zadro 2, Vodopija, Kovačević, Zorić.

Košarkaši Kvarnera 2010 poraženi su u derbiju desetog kola Prve lige, momčad trenera Branimira Pavića nije na Trsatu uspjela srušiti lidera u tvrdoj utakmici, u kojoj su dominirale kvalitetne obrane, u prvom redu ona gostujuće momčadi, koja je apsolutno opravdala status prvoga favorita ovoga natjecanja.

Pobjednika je odredila treća dionica, Dubrovčani su je maestralno odigrali u oba smjera, a naročito se to odnosi na defanzivni dio, Riječani su bili apsolutno nemoćni.

Dubrovčani su opravdali status favorita na otvaranju utakmice, domaća momčad teško je u prvih šest minuta utakmice dolazila u prigodu za poentiranje, gosti su već tada najavili da će im forte na Trsatu biti obrana.

S druge strane, u napadu su imali razigranog Filipa Vujičića, zahvaljujući njegovim trima tricama gosti su u šestoj minuti imali sedam poena prednosti na kontu (5:12).

Ulazak Siniše Štembergera donio je Riječanima napadačku opciju više, uspjeli su uhvatiti priključak (15:18), ali gosti su zadržali kontrolu nad prvom dionicom, zaostatak na kraju koje za domaćine nije bio prevelik zato što je Luka Vucić sa sirenom „pospremio“ svoju drugu tricu (18:22).

Domaća momčad prvi je put povela u 13. minuti tricom Elhama Jasharija, Riječani su uspjeli zaustaviti Vujičića, ali ne i svojeg dojučerašnjeg suigrača Gvida Guština, koji je dvjema vezanim tricama iznova vratio prednost na stranu momčadi iz Dubrovnika.

Po završetku druge dionice rezultatski zaostatak domaćina bio je identičan i kao nakon prvih deset minuta, ali je dojam ipak bio nešto bolji, momčad trenera Branimira Pavića potpuno je ravnopravno parirala prvenstvenom lideru.

Tek nakon tri minute igre u drugom dijelu pali su prvi poeni, na Trsatu se igrala više šahovska nego košarkaška partija, pozicijsku igru s naglaskom na defanzivne zadatke bolje su odrađivali gosti, manje su griješili, više su zabijali i tricama  Levija i Guština u 27. minuti došli do najveće prednosti (34:46).

U prvih šest minuta nastavka Riječani su ubacili samo dva poena, do kraja trećeg dijela igre još sedam, a kada ubaciš devet poena u prijelomnim trenucima susreta iluzorno je očekivati da možeš pobijediti.

Dubrovčani su školski odigrali obranu, pokretljivo, agresivno, disciplinirano, Riječani su gubili energiju i odbijali se kao od dubrovačkih zidina.

Tricom Vujičića gosti su imali i osamnaest poena prednosti (36:54), na kraju četvrtine je zaostatak od 13 poena (41:54) bio i više nego prihvatljiv.

Posljednjih deset minuta tako se pretvorilo u formalnost, nakon treće dionice bilo je jasno da Riječani nemaju moći preokrenuti utakmicu na svoj račun.