Subota, 23. prosinca 2023. 18:40 Napisao/la  KS

Iduće godine u ovo vrijeme, vjeruju svi uključeni u projekt građenja novog Kvarnera 2010, u Rijeci će se  igrati Premijer liga

Prva liga košarkaša, 12. kolo

KVARNER 2010 – GORICA 94:71 (29:10, 22:24, 25:16, 18:21)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 300

Suci: Miletić, Lenac, Koraca

KVARNER 2010: Vucić 6, Čakarun 12 (4-4), Lisica 17, Zelanto 13 (2-2), Marinelli 12 (4-5), Vujasinović 9, Štemberger 8, Delpin, Smojver, Kostić, Đugum 17 (6-7)

GORICA: Kotulja 3 (1-1), Mašić 4 (1-2), Miloloža, Porobić 18 (3-4), Šutalo 12 (0-1), L. Došen 4 (2-3), Perica 3, Oštrić 16 (2-3), Stojanov, F. Došen 11 (3-5)

Dvije trice Vucića, jedna Zelanta i odlična dionica Lisice odredile su početak i najavile završetak utakmice na Kozali.

U nepune četiri minute utakmice Riječani su poveli 13:2 i praktički već na samom otvaranju dvoboja osigurali pobjedu na oproštaju od 2023. godine, iduće godine u ovo vrijeme, vjeruju svi uključeni u projekt građenja novog Kvarnera 2010,  igrat će se Premijer liga.

Dakle, oproštajni ovogodišnji dvoboj na Kozali bio je lišen bilo kakve rezultatske neizvjesnosti, samo zahvaljujući nekolicini pogrešaka u igri domaće momčadi gosti su u prvih deset minuta izbjegli pravi rezultatski potop, iako i konačnih 29:10, zakucavanjem Čakaruna s istekom vremena, dovoljno govori o odnosu snaga na parketu, ali i načinu na koji su momčad otvorile ovaj dvoboj.

U blagdanskom ozračju i uz upute neumornog Samira s tribina Riječani su odradili i ostatak utakmice, druga dionica otišla je na stranu gostiju, dojam je da je domaća momčad malo prikočila ne dopustivši pritom da se istopi zaliha koju su stekli u prvih deset minuta, potom su u trećoj dionici opet malo dodali gasa u oba smjera i mirno priveli dvoboj očekivanom kraju.

Trener Branimir Pavić ravnomjerno je rasporedio minutažu među prvotimcima Kvarnera 2010, pa su priliku da zaigraju na oproštaju od godine dobili svi, petorica od njih dvoboj su završila s dvoznamenkastim učinkom, najučinkovitiji su bili Šime Lisica (17 poena, pet trica) i Marin Đugum (17 poena, deset skokova).

Riječani zadovoljni mogu na mini pauzu, odmarat će kao lideri, ali vremena za odmor neće imati previše, iduća ih utakmica čeka već 13. siječnja protiv Omiša u gostima.