Košarkaši Kvarnera 2010 plasirali se u finale nakon druge pobjede protiv Gorice

Utorak, 16. travnja 2024. 18:35 Napisao/la  SC

Amerikanac James Chudier Bile postigao 8 poena u seriji 12:0 kojom je Kvarner 2010 prelomio utakmicu

Šime Loure Lisica (Kvarner 2010)

Uzvratna utakmica polufinala doigravanja za prvaka

GORICA - KVARNER 2010 78:92 (16:34, 21:19, 25:16, 16:23)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50

Suci: Gracin Franko, Branimir Galić, Matej Findri

Košarkaši Kvarnera 2010 plasirali su se u finale doigravanja za prvaka nakon što u uzvratnoj utakmici polufinala drugi put pobijedili Goricu (98:72).

Furiozno su Riječani otvorili utakmicu, agresivnijom igrom predvođeni Marinellijem (10), Čakarunom (8) i Bileom (7) na kraju prve dionice stekli su prednost od +18 poena (34:16).

Nije više momčad Gorice bila (pre)blizu aktivnog rezultata iako su na ulasku u zadnju četvrtinu smanjili zaostatak na 7 poena (62:69).

U grčevitom pokušaju da ostanu u utakmici, domaćini su na početku zadnje dionice izvukli zadnje rezerve, Klepo je na ulasku u zadnjih pet minuta položio za - 5 (70:75).

Uslijedila je snažna riječka reakcija, Amerikanac Bile postigao je 8 poena u seriji 12:0 kojom je Kvarner 2010 prelomio utakmicu.