A-1 liga košarkaša: Cedevita slavila u Centru Zamet, Kvarner 2010 nemoćan u završnici

Ponedjeljak, 14. studenog 2016. 16:48 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 6. kola: Kvarner 2010 - Cedevita 78:85

KVARNER 2010 – CEDEVITA 78:85 (16:24, 25:24, 19:19, 18:18)

Suci: Peić (Zagreb), Štrok (Varaždin), Mirilović (Karlovac)

KVARNER 2010: Barnjak 14, Veljačić 23, Cvitković, Vucić 16, Antunović 4, Kučan 6, Brajdić 2 , Štimac, Kalpić 6, Gilbert 7

CEDEVITA: Bajo, Zebić, Lončar, Bundović 18, Musa 15 , Buljevć 7, Hopson 10, Vučić 2, Rogić 7, Dukan 12, Ramljak 7, Mikšić 7

Trice: Kvarner 2010 7-20, Cedevita 5-15

Skokovi: Kvarner 2010 42, Cedevita 47

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 9-9 Cedevita 14-19

U susretu šestog kola A-1 lige za košarkaše domaći Kvarner 2010 ugostio je pomlađenu momčad Cedevite iz Zagreba koja je na kraju susreta slavila konačnim rezultatom 85:78.

Gosti su u potpunosti dominirali terenom u toku čitavog susreta.

Početno odmjeravanje snaga trajalo je do polovine prve četrvtine, a nakon toga igrači Cedevite se odvajaju na sedam koševa prednosti, te prednost zadržavaju kroz cijelu drugu četrvtinu, odnosno do kraja poluvremena.

Kvarner 2010 je nešto odlučnije krenuo u treću četvrtinu, te je u 24. minuti došao do izjednačenja, a nakon tri pogođena slobodna bacanja Maura Veljačića i vodstva od četiri pogotka 58:54.

Isto se ponovilo u zadnjoj četvrtini kada domaća momčad u 33 minuti stiže za kratko na povoljnih 67:67, a zatim u 38 minuti na 75:77.

Ipak, gosti do kraja susreta imaju više prisebnosti i sa četiri uzastopna poena Dukana završavaju utakmicu u svoju korist.

Kod domaćih treba istaknuti Maura Veljačića sa 23 koša, a kod gostiju Filipa Bundovića sa 18 koševa