ALPE ADRIA KUP

Kvarner 2010 kao gost pobijedio Traiskirchena

Utorak, 12. siječnja 2016. 21:38 Napisao/la  SC

Skupina A, 5. kolo: Traiskirchen Lions - Kvarner 2010 88:91 (13:26, 22:16, 22:28, 31:21)

Alpe Adria kup - skupina A, 5. kolo

TRAISKIRCHEN LIONS - KVARNER 2010 88:91 (13:26, 22:16, 22:28, 31:21)

Lions Dome. Gledatelja 500

TRAISKIRCHEN LIONS: Vuletic 6, Guttl 14 (1-2), Danek 9, Kracun, F. Trmal 20 (3-4), Draskovic 9 (1-5), Tarolis 26 (2-3), Huber, M. Trmal 4

KVARNER 2010: Veljačić 6 (0-2), Marić 14 (2-2), Jambrović 13, Vucić 4, Marinelli 17 (4-4), Kučan, Vidmar, Špralja 17, Miličević 8 (2-2), Štemberger 12

Slobodna bacanja: Traiskirchen Lions 7-14 Kvarner 2010 8-10. Trice: Traiskirchen Lions 9-24 Kvarner 2010 17-29.

Skokovi: Traiskirchen Lions 28 Kvarner 2010 29. Izgubljene lopte: Traiskirchen Lions 12 Kvarner 2010 17

Ne smetaju najboljim košarkašima grada Rijeke silni kilometri u autobusu koje im donosi siječanj. Pobjede se nastavljaju, bilo po Hrvatskoj ili njenoj bližoj okolici. Izabranici Marijana Mancea na neki su način ispisali povijest prvom gostujućom pobjedom u Alpe Adria kupu. Kod austrijskog Traiskirchena Riječani su slavili 91:88 i tako došli u priliku za isticanje kandidature glede prvog mjesta u skupini A. Njega će trebati potvrditi iduće srijede u Domžalama.

Skupina A - poredak:
Kvarner 2010 4-1
Levicki patrioti 3-2
Helios 2-2
Traiskirchen Lions 0-4

Kvarnera šut ni danas nije izdao. Dapače, na pobjedi mogu zahvaliti isključivo tricama, njih su ubacili čak sedamnaest. Već do kraja prve četvrtine kroz austrijsku je mrežicu prošlo šest ubačenih trica, prednost je nakon prvih deset minuta tako bila dvostruka - 26:13. Još bolje, ali i zanimljivije - uz šest Kvarnerovih trica u tom razdoblju vežu se prezimena čak pet strijelaca. Dvije je tako zabio Veljačić, a po jednu su dodali Miličević, Jambrović, Marinelli i Marić.

Usliejdilo je prvo od nekoliko riječkih opuštanja. U njihovom sastavu nije bilo trojca Baković - Kalpić, Olivari pa je gostujuća rotacija brojila tek deset igrača, od kojih Dino VIdmar nije ni ulazio u igru. Zanimljivo, i domaći su imali tek devet imena na popisu. Na domaćih 7:0 početkom druge četvrtine Kvarner uzvraća furiozno. Tricom seriju Traiskirchena prekida Špralja, a onda na scenu stupa kapetan Siniša Štemberger. On naime zabija tri uzastopne trice za novi odlazak na petnaest poena viška (38:23), a Kvarner stiže do desete trice u svega sedamnaest minuta!

Ipak, domaći serijom 12:2 stižu do njima prihvatljivog zaostatka od svega sedam poena na poluvremenu. Riječani su si dakle, mogli priuštiti minute praznog hoda nakon uspješnog ispucavanja toliko puno trica u toliko malo vremena.

U trećoj - opet Kvarner. I opet s tricama. Nove tri do 27. minute zabija Špralja, prednost Riječana neprestano je na razini petnaest koševa (49:35, 52:37, 61:44...), a najviše je bilo u 28. minuti kada je Marinelli pogodio za 70:51. Tada gosti opet ubaciuju u brzinu niže pa se Austrijanci do kraja treće vraćaju na 70:57.

Utakmica nije bila gotova ni onda kada je Marinelli zabio novu tricu, odnosno kada je mladi Vucić zakucavanjem zabio svoje prve poene (75:57). Domaći rade seriju 9:0, u središnjem razdoblju posljednje četvrtine Veljačić promašuje oba slobodna bacanja, a oko pet stotina domaćih navijača budi se kako bi podržalo svoje momke u pokušaju dostizanja velikog rezultatskog zaostatka. Marinelli je zabio tricu i za odlazak na 82:69, domaći pokušavaju stići no uspijevaju samo ublažiti poraz.

Bila je to utakmica u kojoj su obrane funkcionirale mnogo bolje no što to sugerira konačan zbroj poena. Svakoj su momčadi pripale po dvije četvrtine (domaćima druga i četvrta, Kvarneru prva i treća), no pobjeda je ipak sjela u autobus za Rijeku.

Već standardno kod Kvarnera - pet igrača s dvoznamenkastim brojem koševa: Marinelli i Špralja po 17, Marić 14, Jambrović 13 i Štemberger 12 poena. A sada, najrpije na prvenstveni sraz kontra Šibenika u grotlu Baldekina uz TV-kamere, a onda u Domžale, mjesto na koje bi se Kvarner mogao i vratiti, jer završni turnir Alpe Adria kupa nije iluzija, već realnost.