Subota, 22. listopada 2016. 22:52 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola Zabok - Škrljevo 88:80, Jolly JBS - Kvarner 2010 87:81

A-1 liga košarkaša 3. kolo

ZABOK - ŠKRLJEVO 88:80 (23:20, 16:18, 29:24, 20:18)

Sportska dvorana Gimnazije A.G.Matoš. Gledatelja: 300

Suci: Srđan Dožai, Tomislav Prpić, Damir Palavra

ZABOK: Zrnić 6 (1-2), Tomsick 10 (1-1), Lež 2 (2-2), Kapusta 2, Demo, Krolo 12 (2-4), Črnjević 14 (4-8), Jurlina 12 (2-2), Palac 7 (1-2), Šarac, Jambrović, Smajlagić 23 (4-5)

ŠRKLJEVO: Cook, Palčić 4 (2-2), Milekić, Juričić 2 (2-2), Boban 15 (5-5), Vodopija 16 (4-4), Konjević 31 (6-6), Radunić 3 (3-4), Marasović 5 (1-2), Williams, Dubelj 1 (1-2), Stipčić 3.

Trice: Zabok 7-18 (Smajlagić 3, Jurlina 2, Zrnić, Tomsick) Škrljevo 8-16 (Konjević 7, Stipčić)

Skokovi Zabok: 28 (18+10) Škrljevo: 30 (24+6)

Osobne pogreške: Zabok: 27 Škrljevo: 28

Košarkaši Škrljeva upisali su novi poraz, ovoga puta u Zaboku 87:80.

Izabranici Luke Bujasa imali su indisponiranog kapetana Dina Stipčića koji je za 29 minuta na parketu pogodio tek jednu tricu.

S druge strane fantastičan je bio učinka Davora Konjevića koji je za tri gađao 7 od 8 i postigao ukupno 31 poen, najviše na susretu, no nije mogao sam.

Ivan Vodopija kod gostiju je također bio zapažen sa 16 poena i 6 skokova, dok je poen manje postigao Antonio Boban.

Kod pobjednika daleko najefikasniji bio je Sven Smajlagić sa 23 poena.

U početku se igralo koš za koš, a nakon tri minute i 32 sekunde Davor Konjević je tricom donio prvu prednost na utakmici (9:10).

Nešto više od tri minute prije kraja prve dionice Frano Marasović bio je precizan za 16:17, a Ivan Vodopija pogodio je za najveći gostujući plus (16:19) na 2:21 od kraja uvodne četvrtine.

Nakon što se na prvu pauzu otišlo sa 23:20 domaćini su u drugoj četvrtini imali i plus devet (37:28) da bi Konjević novom tricom dvije minute i tri sekunde prije poluvremena vratio prednost Škreljevu (37:38) zaključivši seriju od 10:0.

Na poluvremenu je bilo 39:38 za Zabok, a tri minute i 41 sekundu prije isteka trećeg dijela igre bilo je plus 10 (57:47)

Tricom Roka Jurline domaćini stižu do viška od 14 poena (66:52), no u posljednji se dio ulazi sa za goste prihvatljivim zaostatkom (68:62)

Antonio Boban je četiri minute i 20 sekundi prije kraja smanjio na 75:74, no uslijedio je niz od osam poena domaćina (83:74), što je i odlučilo pobjednika.

JOLLY JBS - KVARNER 2010 87:81 (26:23, 20:11, 20:25, 21:22)

Dvorana Baldekin. Gledatelja: 250

Suci: Krunoslav Peić (Slavonski Brod), Jelena Tomić i Hrvoje Jurković (oboje Zagreb)

JOLLY JBS: Scott 8, Klepo, Došen, Markulin 16, Marić, Bilinovac 21, Papac 3, Perković 2, Novačić 17, Brkić 4, Špralja 16, Vladović.

KVANRNER 2010: Barnjak 2, Veljačić 19, Vucić 21, Antunović, Kučan 6, Vidmar, Miličević 9, Štimac 17, Kalpić 6, Gilbert 1.

Vratio se Marijan Mance na klupu Kvarnera 2010, no njegovi izabranici poraženi su od Jollya na Baldekinu sa 87:81.

Dok Riječani na startu susreta nisu imali posebno raspoloženog igrača, iznimno raspoložen u prvoj četvrtini bio je Josip Bilinovac, zabio je čak 11 poena (tri trice).

Imao je Jolly JBS vodstvo od najviše pet poena (10:4, 19:14), ali Riječani su, predvođeni playmakerom Veljačićem i centrom Vucićem, stalno 'puhali za vratom'.

Nisu se domaćini uspijevali odvojiti na veću prednost u drugoj četvrtini sve do pred kraj.

Tada su s linije slobodnih bacanja došli do dvoznamenkaste prednosti, a +12 (46:34) imali su na poluvremenu.

U manje od tri minuta nastavka Riječani su se, serijom 10:2, u potpunosti vratili u utakmicu.

U nekoliko su navrata dolazili na minus od tri poena, no, Jolly JBS uvijek je pronalazio rješenja u napadu i nije dozvoljavao preokret.

Bilinovac, Markulin i Novačić i Špralja zabijali su i u nastavku, pa je sama završnica, posljednja minuta, bila lišena rezultatske neizvjesnosti.

U pobjedi, rezultatom 87:81, najefikasniji u momčadi Jolly JBS-a bili su Bilinovac s 21 poenom, kod gostiju Vucić 21, Veljačić 19 i Štimac 17 poena.