Subota, 03. prosinca 2016. 19:54 Napisao/la  SC

Utakmice 9. kola: Hermes Analitica - Škrljevo 97:77, Split - Kvarner 2010 88:69

HERMES ANALITICA – ŠKRLJEVO 97:77 (28:20, 21:24, 22:22, 26:11)

Suci: Vovk, Katić, Penlinger (svi iz Slavonskog Broda)

HERMES ANALITICA: Raič 14, Škara 4, Mandalinić 5, Fodor, Svboda 9, Garafolić 21, Mijić 10, Krstanović 4, Radoš 5, Gazić 4, Rajić 16

ŠKRLJEVO: Cook 5, Palčić 13, Bilalović, Juričić 2, Boban 8, Vodopija 16, Konjević 18, Radunić 6, Marasović 6, Williams, Dubelj, Stipčić 3

Trice: Hermes Analitica 7-20, Škrljevo 5-13

Skokovi: Hermes Analitica 40, Škrljevo 25

Osobne pogreške: Hermes Analitica 19, Škrljevo 20

Slobodna bacanaj: Hermes Analitica 8-10, Škrljevo 8-9

Košarkaši Škrljeva u devetom kolu A-1 lige košarkaša na gostovanju u Zagrebu kod momčadi Hermes Analitica doživjeli su uvjerljiv poraz rezultatom 97:77.

U prvom dijelu susreta Škrljevo se održavalo na kolko tolko pozitivnom rezultatu, te su na poluvremenu imali minus 5, odnosno 44:49.

Početak treće četvrtine obećavao je jer su Škrljevčani u jednom periodu imali i prednost od dva koša, ali u nastavku su domaći košarkaši agresivnijom obranom okrenuli rezultat u svoju korist.

U zadnjoj četvrtini košarkaši Škrljeva doživjeli su potop od 15 koševa razlike za konačni poraz 97:77.

SPLIT - KVARNER 2010 88:69 (26:12, 22:17, 22:19, 18:21)

Mala dvorana Gripe. Gledatelja: 300

Suci: Vulić (Zadar), Goleš (Šibenik), Čanković (Zemunik)

SPLIT: Subotić 2, Klajžić 9, Rančić 22, Vrgoč, Dijan, Jukić 15, Kanaet 4, Filipović 10, Marić 2, Galić 3, Širko 21

KVARNER 2010: Barnjak 13, Veljačić 8, Klasan, Vucić, Antunović 10, Kučan 14, Brajdić, Štimac 6, Kalpić 4, Gilbert 14

Trice: Split 12-25, Kvarner 2010 8-23

Skokovi: Split 30, Kvarner 2010 23

Slobodna bacanja: Split 14-21 Kvarner 2010 7-8

Osobne greške: Split 20, Kvarner 2010 18

Košarkaši Kvarnera 2010 poraženi su u 9. kolu A-1 Lige košarkaša kod momčadi Splita rezultatom 69:88.

Splićani su od samog početka pokazali tko je gazda na Gripama.

Serijom 9:0 prislili su trenera Marijana Mancea da već nakon 140 sekundi pozove prvi time-out.

Međutim, nije to pomoglo njegovoj momčadi, „žuti“ su reket u potpunosti zaključali, gosti su se na životu držali samo tricama i to Kučana, Giberta i Veljačića, pa su im njihovi dalekometni ubačaji bili jedini poeni u prvih deset minuta.

Najveću prednost su zabilježili Splićani kod 45:23 da bi se u drugi dio igre ušlo s plus devetnaest, 48:29.

Kvarner 2010 se sredinom treće četvrtine približio na 56:43, ali nakon minute odmora, kod Splićana se razigrao Širko, pa onda i Jukić pod košem, te su s lagodnih 22 poena prednosti domaćini ušli u posljednjih deset minuta susreta.

Stanje na terenu se nije bitno mijenjalo, razigrani su Splićani bili i u posljednjoj četvrtini, te su priliku dobili svi igrači s klupe Splita.

Kod Kvarnera 2010 najučinkovitiji su bili Kučan i Gilbert sa 14 koševa.