Kvarner 2010 doživio osmi poraz zaredom!

Subota, 12. ožujka 2016. 21:09 Napisao/la  SC

Utakimica 20. kola: Kvarner - Zabok 76:83 (19:16, 19:19, 12:27, 26:21).

A-1 liga košarkaša - 20. kolo

KVARNER 2010 – ZABOK 76:83 (19:16, 19:19, 12:27, 26:21)

Dvorana Zamet. Gledatelja: 100.

Suci: Perlić (Velika Gorica), Jurković i Marunica (oboje Zagreb).

KVARNER 2010: Veljačić 9, Marić 11 (6-8), Jambrović 6, Vucić 2, Marinelli 25 (7-7), Kučan 7 (2-2), Vidmar, Olivari 10 (2-2), Kalpić, Štemberger 6 (4-7)

ZABOK: I. Vučić 7 (1-2), Kumanović 2, Anzulović 2, Lež 2 (2-2), Pešut 12 (2-3), H. Vučić 6 (2-2), Črnjević 3 (1-2), Torić 10 (2-2), Palac 6 (2-2), Tuđen, Lončar 13 (7-8), Vuković 20 (2-2)

Novi šok na Zametu! Košarkaši Kvarnera doživjeli su osmi poraz zaredom, neslavna rekordna serija nastavila se nakon utakmice protiv Zaboka.

Momčad koja je ne tako davno u završnici Kupa Krešimira Ćosića u neizvjesnosti do kraja polufinalne utakmice držala momčad Cedevite, ne može više pobijediti ni Zabok.

Kao da problema s visokim igračima (izostanci Špralje, Miličevića, Božinovića i Bakovića) nije bilo dovoljno, Jambrović je u prvih pet minuta zaradio tri prekršaja.

Zbog toga je u prvom dijelu nešto više minuta na 'četvorci' dobio Marić dok su centra igrali Olivari i Vucić. U odnosu na goste inferiornost u centimetrima bila je itekako vidljiva, no Riječani su, u potrazi za prekidom negativne serije, na odmor otišli s + 3 (38:35), prvenstveno zbog raspoloženog Marinellija koji je u napadu dobio (ili uzeo?) više slobode nego inače.

Borba pod koševima (očekivano!) otišla je na stranu Zaboka (16:9), a za notirati je i fascinantnih gostujućih 14 izgubljenih lopti.

Zabočani su u nastavak ušli pametnije, racionalnije su tražili 'tornjeve' Vukovića i Lončara, koji su se razmahali te ih odveli do dvoznamenkaste prednost (45:58, trica Vukovića).

Kvarner je u trećoj četvrtini nastavio ovisiti o individualnoj kreaciji Marinellija, Štembergera i Veljačića, ali protivniku nije teško braniti kada prijetiš samo iz jednog oružja.

S druge strane terena Riječani su primili 27 poena u trećem periodu (12:27!), a da nisu ušli u bonus što je najbolji primjer taktičke indolentnosti.

Posljednja dionica bila je stvar rutine za Pešuta i goste, govor tijela domaćih pokazivao je da preokretu nema mjesta, bez obzira što se minutu prije kraja došlo do -5 (74:79).