Kvarner 2010 pobjedom prekinuo negativnu seriju

Subota, 19. ožujka 2016. 21:56 Napisao/la  SC

Susret 21. kola: VROS Osijek - Kvarner 2010 62:68 (15:18, 17:12, 16:20, 14:18)

A-1 liga košarkaša - 21. kolo

VROS OSIJEK - KVARNER 2010 62:68 (15:18, 17:12, 16:20, 14:18)

Dvorana Gradski vrt. Gledatelja 200.

Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Krunoslav Holjevac (Slavonski Brod), Krešimir Katić (Slavonski Brod)

VROS OSIJEK: Kujundžić 1 (1-2), Zebić, Došen 14 (3-4), Ušić 2 (2-4), Bičvić 2, Pandurić 1 (1-2), A. Šarac 13 (4-4), Krajina, Mat. Karlović 25 (4-7), Mar. Karlović, Turalija 4 (0-2), J. Šarac

KVARNER 2010: Baković, Veljačić 17 (5-5), Marić 13 (4-5), Jambrović 3 (1-2), Vucić, Marinelli 3, Kučan 9, Špralja, Miličević 13 (4-4), Olivari 10 (2-4), Kalpić, Štemberger

Slobodna bacanja: VROS Osijek 15-25 Kvarner 2010 16-20. Trice: VROS Osijek 9-24 Kvarner 2010 12-28

Skokovi: VROS Osijek 31 Kvarner 2010 22. Izgubljene lopte: VROS Osijek 23 Kvarner 2010 15

Nakon osam poraza u svim natjecanjima konačno je došao kraj negativnoj seriji Kvarnera 2010. Riječani su u pretposljednjem kolu svladali Osijek na gostovanju rezultatom 68:62 i time neizravno pomogli Škrljevu u lovu na petu poziciju eliminiravši Slavonce iz eventualnog kruga momčadi sa po devet pobjeda. Iako su bili u zapisniku, u susretu nisu participirali Marko Baković i Šime Špralja, a tek je jedan napad odigrao Franko Kalpić. U šuterski slabom izdanju Paola Marinellija (ukupno tek 1-4) proslavili su se Mauro Veljačić, ali i Ivan Miličević koji je uz trinaest poena dodao osam skokova. Treba spomenuti i Petra Marića, također autora trinaest ubačaja uz pet skokova.

Kvarner je susret držao pod kontrolom, imajući prednost u svojim rukama do kraja prvog dijela. U njegovoj posljednjoj minuti najbolji strijelac susreta Matej Karlović zabija tricu za 32:30, a pad riječke momčadi nastavio se i na samom početku drugog dijela pa domaćin odlazi na 45:33. Unatoč zaostatku od dvanaest poena u 25. minuti, Kvarner vodi do kraja trećeg perioda, a za to je vodstvo (46:47) Paolo Marinelli zabio svoje jedine poene, pogodviši tricu.

I u posljednjoj je četvrtini bilo napeto, iako Riječani nisu ispuštali svoje vodstvo. Osijek u 39. minuti stiže na 62:63, ali onda Marić stavlja 'tri plus jedan', a na konačnih riječkih šest koševa viška postavlja Veljačić. Kvarner će u zadnjem kolu kod kuće (srijeda, 18) dočekati Alkar. Sinjanima eventualna pobjeda ništa neće značiti jer su porazom kod kuće od Gorice izgubili i teoretske šanse za plasman u Ligu za prvaka.

- Najveća želja pokazala se u onih igrača koji su inače dobivali nešto manje minuta na parketu. Neki su mi od njih danas pokazali da na njih mogu računati. Činilo se da će u trećoj četvrtini, kada je Osijek otišao na plus od dvanaest poena sve opet krenuti nizbrdo, no nismo to dopustili. Kroz tjedan smo se dobro pripremili, moji su igrači poštovali dogovore pa se veliki pad u trećoj četvrtini nije osjetio. Još uvijek se moramo kompletirati, vidi se da imamo suženu rotaciju. Moram pohvaliti Petra Marića, 'ukazao' se praktički iz kreveta, rekao je trener Kvarnera 2010 Marijan Mance nakon utakmice.