A-1 liga košarkaša: Kvarner 2010 vodio 21 razlike, pa skoro ispustio pobjedu protiv Zaboka

Subota, 29. listopada 2016. 22:32 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola: Kvarner 2010 - Zabok 79:74

A-1 liga košarkaša - 4. kolo

KVARNER 2010 - ZABOK 79:74 (20:16, 29:14, 15:19, 15:25)

Dvorana SC Zamet. Gledatelja: 400

Suci: Josip Jurčević (Split), Marko Goleš (Šibenik), Marko Živaljić (Split)

Opunomoćenik: Damir Kanceljak (Karlovac)

KVARNER 2010: Barnjak 6, Veljačić 14 (2-2), Cvitković, Vucić 6, Antunović, Kučan 12 (1-1), Vidmar, Štimac 32 (7-10), Kalpić 2, Gilbert 7 (2-3)

ZABOK: Zrnić 4 (2-4), Tomsick, Lež, Kapusta 8 (2-4), Demo, Krolo 4 (0-1), Črnjević 12 (2-2), Jurlina 7, Palac 4, Šarac 10 (2-2), Jambrović, Smajlagić 25

Trice: Kvarner 2010 7-20 (Kučan 3, Veljačić 2, Štimac, Gilbert) Zabok 8-25 (Smajlagić 5 , Šarac 2, Jurlina)

Skokovi: Kvarner 2010: 30 (22+8) Zabok: 34 (29+5)

Osobne pogreške: Kvarner 2010: 22 Zabok: 24

Slobodna bacanja: Kvarner 2010: 12-16 Zabok: 8-13

U utakmicu je bolje ušla momčad Zaboka i nakon tri minute i osam sekundi igre na semaforu je stajalo 4:10, a isti omjer bio je i na polovini prvoga dijela (6:12).

Tada Kvarner predvođen iskusnim Andrejom Štimcem serijom 7:0 stiže do prvog vodstva na utakmici (13:12) na 3:46 od kraja prve četvrtine.

Do kraja prvoga dijela gosti su još jednom vodili (13:14) i jednom poravnali rezultat (16:16), sve ostalo bilo je u znaku domaćina koji je na prvi odmor otišao sa vodstvom 20:16.

U prve dvije minute druge dionice Kvarner serijom 6:0 dolazi do dvoznamenkaste prednosti (26:16) i usmjerava tijek ove utakmice.

Tricom Maura Veljačića sekundu prije poluvremena Kvarner je dostigao ogromnih plus 19 (49:30) i bilo je samo pitanje sa kojom će razlikom biti ostvarena premijerna pobjeda sezone.

U drugom napadu treće četvrine Štimac je poentirao za maksimalnih 21 poen razlike (51:30), a na posljednjoj pauzi bilo je ugodnih 64:49.

Preveliko opuštanje domaću je momčad zamalo koštalo poraza.

Kada je četiri minute i 28 sekundi prije kraja Smajlagić tricom zaostatak Zaboka spustio ispod deset poena (68:60) postalo je opasno, a isti je igrač 78 sekundi prije kraja smanjio na dohvatljivih 74:69.

Štimac je iz tip-ina poentirao za 76:69 na ulasku u posljednju minutu, a Čarnjević je 44 sekunde prije kraja položio za 76:71.

Gilbertu je potom suđena nošena lopta kada je na semaforu ostalo 26 sekundi, a Kapusta je 16 sekundi prije kraja položio za 76:73.

Štimac je potom pogodio jedno bacanje i 15 sekundi prije zvuka sirene Kvarner je vodio 77:73, a do kraja je još Zrnić pogodio jedno bacanje za goste, Veljačić dva za domaćine i bodovi su ipak ostali u Rijeci - 79:74.