OI: Dream team uvjerljiv na otvaranju protiv Francuske, Argentina razbila Litvu

Nedjelja, 29. srpnja 2012. 17:40 Napisao/la  SC

Rezultati, skupina A: Nigerija - Tunis 60:56, SAD - Francuska 98:71, Argentina - Litva 102:79. Skupina B: Brazil - Australija 75:71, Španjolska - Kina 98:71, Rusija - V. Britanija 95:75

Košarkaška selekcija SAD-a uvjerljivo je otvorila olimpijski turnir, pobijedivši u prvome kolu skupine A Francusku 98:71. Nakon izjednačene prve dionice (22:21), Amerikanci su početkom druge četvrtine spojili tri trice (James, Bryant, Paul) i u samo dvije i pol minute napravili 11:0 seriju.

Nakon što su tijekom prve četvrtine imali 0-6 za tricu, igrači SAD-a u drugoj su četvrtini pogodili čak šest pokušaja iza 6,75 metara (NBA trica je 7,24) i na odmor otišli s + 16 (52:36).

Početkom nastavka već je + 20 za pulene legendarnog trenera Mikea Krzyzewskog, koji su do kraja samo potvrdili status najvećeg favorita za najsjajnije odličje. Amerikance je do prve pobjede predvodio najbolji strijelac NBA lige Kevin Durant s 22 koša i devet skokova.

Rezultati, skupina A: Nigerija - Tunis 60:56, SAD - Francuska 98:71, Argentina - Litva 102:79. Skupina B: Brazil - Australija 75:71, Španjolska - Kina 98:71, Rusija - Velika Britanija 95:75