Hrvatski vaterpolisti svladali Španjolsku u drugom kolu završnice Svjetske lige

Srijeda, 13. lipnja 2012. 15:00 Napisao  Marko Babić

Drugo kolo završnice Svjetske lige, skupina B: Hrvatska - Španjolska 7:6 (4:2, 1:0, 1:2, 1:2)

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 7:6

Drugo kolo završnice Svjetske lige u vaterpolu, skupina B: Hrvatska - Španjolska 7:6 (4:2, 1:0, 1:2, 1:2). Suci: Koganov i Rotsart.

HRVATSKA: Pavić, Burić 1, Bošković 1, Dobud, Joković 1, Šetka, Muslim 1, Bušlje 1, Sukno, Barać, Hinić 1, Buljubašić 1, Vićan.

ŠPANJOLSKA: Aguilar, Garcia, Mallarach, Sziranyi, Molina, Minguell, Martin 1, Espanol 1, Valles, Perrone 2, Perez 1, Gadea 1, Lopez-Pinedo.

Hrvatska vaterpolo reprezentacija upisala je i drugu pobjedu na završnici Svjetske lige u Kazahstanu pobijedivši Španjolsku 7:6. Izabranici Ratka Rudića odlično su otvorili utakmicu i poveli 3:0, a da bi na poluvrijeme otišli sa tri pogodaka prednosti (5:2.). Hrvatska je održava prednost, Miho Bošković donio je vodstvo 7:4, ali Španjolci su dvije minute prije kraja stigli na samo pogodak zaostatka, ali do kraja utakmice nisu uspjeli izjednačiti.