SP Hrvatska igra u finalu protiv Italije, Mate Anić postao junak

Četvrtak, 15. veljače 2024. 16:55 Napisao/la  SC

Hrvatska plasman u finale ostvarila nakon boljega izvođenja peteraca protiv Francuske!

Mate Anić
Mate Anić

Hrvatska i Italija igraju u finalu Svjetskog prvenstva u vaterpolu!

Hrvatska je plasman u finale ostvarila nakon boljega izvođenja peteraca protiv Francuske!

Nakon pete serije peteraca, Ivica Tucak u bazen je poslao vratara Matu Anića, koji je obranio Khaszov udarac za veliko hrvatsko slavlje u Dohi.

Mate Anić postao je junak nakon utakmice tijekom koje su Francuzi opravdali očekivanja.

Francuzi su puno jače izgledali u zadnjoj četvrtini, izjednačili su 2:33 minutu prije kraja (10:10), na drugoj strani Hrvatska nije iskoristila napad.

Bijač je obranio francuski napad, Fatović je s igračem više doveo Hrvatsku u zadnje vodstvo (11:10) 52 sekundi prije kraja utakmice.

Khasz je izjednačio 16 sekundi prije kraja i igračem više, Vrliću je suđen kontrafaul u zadnjem napadu.

HRVATSKA: Bijač, Burić 1, Fatović 3, Lončar, Lazić 1, Biljaka 1, Vukičević, Žuvela 1, Marinić Kragić 2, Krapić, Harkov 2, Kržić, Anić

FRANCUSKA: Dubois, Saudadier, Crousillat, Bouet 3, Khasz 2, Vernoux 2, Marion-Vernoux 2, Bjorch 1, Bodegas, Vanpeperstraete, De Nardi, Nardon 1, Fontani

Polufinalna utakmica SP-a: Hrvatska - Francuska 17:16, nakon peteraca, 11:11 (3:2, 3:3, 3:1, 2:5)

Peterci: Marinić Kragić 12:11, Khasz 12:12, Fatović 13:12, Bouet 13:13, Burić 14:13, Vernoux 14:14, Žuvela 15:14, Marion-Vernoux 15:15, Vukičević 16:15, Bodegas 16:16, Marinić Kragić 17:16, Khasz - Anić brani