Španjolska je dobra ekipa, no ne razmišljam o njima, već o tome da trebamo zadržati našu igru, kaže Slavko Goluža
Hrvatska - Norveška 26:20. Doprinos pobjedi dali su apsolutno svi igrači koji su se našli na terenu
Kada malo bolje pogledamo stvari, ova utakmica  nam nije puno značila, jer mi moramo pobijediti Norvešku, ako želimo sva četiri boda. Svjesno smo opteretili neke igrače jer osim rivalstva ove dvije reprezentacije, nismo imali što izgubiti. Bili smo okrenuti sljedećoj utakmici, rekao je izbornik Hrvatske
Puštali smo u sredini obrane i nikako nismo mogli to zatvoriti. Slovenci nisu imali šuta iz vana, puno su fintirali, carinili loptu i pilili dok ne bi prošli na šest metara.  Mislim da smo u tim trenucima morali bolje reagirati, rekao je vratar hrvatske reprezentacije
Slovenija – Hrvatska 29:31 (12:16). Igrala se 50. minuta utakmice kada je Slovenac Peter Pucelj zaradio isključenje nakon grubog starta na Ivanu Čupiću, Kopljar je potom pogodio za 23:26, a izbornik Slavko Goluža konačno je mogao odahnuti
Slovenija ima veliki hendikep u nedostatku visokih vanjskih igrača Bilbije i Nateka. Sveli su igru u napadu na individualan učinak „jedan na jedan“ i vidjet ćemo kako će se to pokazati protiv visokih i snažnih Hrvata, kaže Kamenica
U drugom poluvremenu smo se trebali odvojiti, ali sam čuvao obranu 5-1 za kraj što se pokazalo ključnim potezom. Alilović je bio sjajan u tom periodu, Buntić je zabio što je trebao, a priključio se i Balić u ključnim trenucima, rekao je Goluža
Hrvatska – Island 31:29 (14:15). Najbolji u redovima Hrvatske bili su Manuel Štrlek  (8)  i Denis Buntić (5)