Francuska obranila titulu svjetskih prvaka, Norveška posustala u drugom dijelu finalne utakmice

Nedjelja, 29. siječnja 2017. 19:33 Napisao/la  SC

Finale: Francuska - Norveška 33:26

Reprezentacija Francuske obranila je titulu svjetskih prvaka finalnom pobjedom (33:26) u Parizu protiv Norveške.

Norveška u prvom dijelu ne da je pružila jaki otpor nego je atraktivnom, brzom izmjenom lopte u napadu bila u vodstvu do zadnje sekunde.

Francuzi su na odmor otišli velikom zaslugom vratara Gerarda, koji je uspješno zamijenio legendarnog Omeyera.

U drugom dijelu Francuzi su prema očekivanju dignuli ritam, povećali agresivnost u obrani i osujetili norveški protok lopte.

Francuska  prednost rasla je iz minute u minutu, na kraju se utakmica pretvorila u slavlje francuskog rukometa.

Francusku su do titule predvodili Gerard s 11 obrana, Nikola Karabatić sa šest golova te s po pet Kentin Mahe, Michael Guigou i Valentin Porte.

Kod Norveške Torbjorn Bergerud upisao je 13 obrana, a Kent Robin Tonnesen pet pogodaka.