KVALIFIKACIJE ZA EP

Odbojkašice pobijedile, odbojkaši krenuli porazom

Četvrtak, 06. rujna 2012. 17:47 Napisao/la  M. B.

Odbojkašice, skupina D, 1. kolo:  Hrvatska - Velika Britanija 3:0. Odbojkaši, skupina C, 1. kolo: Češka - Hrvatska 3:1

HRVATSKA - VELIKA BRITANIJA 3:0

Utakmica 1. kola kvalifikacija za EP: Hrvatska - Velika Britanija (25:21, 25:18, 25:20). Dvorana Piatra-Neamt. Suci: Dikmentepe (Turska) i Miklošić (Slovenija)

HRVATSKA: Malević (L), Topić 7, Ikić, Čačić, Kaleb 8, Rajković (L), Ćutuk, Kovačić 2, Miloš 6, Popović 6, Brčić 1, Alajbeg.

VELIKA BRITANIJA: Leaf 7, Wicks 3, Laybourne, Newton, Taylor 1, Bertelli (L), Bragg 4, Morgan 2, Beattie 7, Reid 2, Carter 2, Michel 1.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija pobjedom protiv Velike Britanije otvorila je kvalifikacije za Europsko prvenstvo u skupini D u kojoj još igraju Rumunjska i Portugal. Na putu do EP-a igraju se dva kvalifikacijska turnira, prvoplasirana ekipa ide direktno, a drugoplasirana reprezentacija u dodatne kvalifikacije za europsku smotru. U drugoj utakmici Rumunjska je pobijedila Portugal 3:0.

Velika Britanija je na otvaranju utakmice povela 4:5, ali to je ujedno bilo sve. Uslijedila je hrvatska serija 9:1, a na drugu tehničku minutu odmora izabranice Igora Lovrinova otišle su s osam poena prednosti (16:8). Nešto neizvjesniji bio je drugi set u kojem su odbojkašice Velike Britanije vodile 9:10, no Hrvatska je do tehhničke minute odmora preokrenula rezultat (16:14) i ubrzo serijom 9:4 lako privela drugu dionicu kraju.

Zapravo, najveći otpor Velika Britanija je pružila u trećoj dionici kada je priključak zadržala do 20:19, ali nije imala snage da protiv kvalitetnijeg suparnika susret odvede u četvrti set.

ČEŠKA - HRVATSKA 3:1

Utakmica 1. kola kvalifikacija za EP odbojkaša, skupina C: Češka - Hrvatska 3:1 (21:25, 25:22, 25:17, 25:19). Dvorana Budocentar. Suci: Kriescher (Belgija) i Fuentes (Španjolska).

ČEŠKA: Hiski, Spravka, Kral 15, Linz 1, Holubec 7, Sobotka, Hudecek 11, Kristof (L), Boula, Stokr 14, Konecni 18, Janouch 3.

HRVATSKA: Žukovski 6, Sabljak, Galić 8, Nojić, Omrčen 26, Raić 4, Vulin 7, Osmokrović, Kovačević, Zimakijević (L), Sikirić, Mihalj 5.

Hrvatski odbojkaši poraženi su na otvaranju kvalifikacija za Europsko prvenstvo u skupini C, a prvi turnir igra se u Beču. U drugom susretu Austrija je pobijedila Makedoniju 3:2. Hrvatskim ambicijama protiv Češke nije uspio pomoći ni sjajni Igor Omrčen koji je susret okončao s 26 poena.

Naime, nakon osvajanje prvog seta izabranici Igora Šimunčića nikako nisu uspjevali pronaći rješenje za suparnika. Dovoljno je reći da su hrvatski odbojkaši posljednje vodstvo na utakmici imali u drugom setu kod 4:3, u trećoj i četvrtoj dionici češki odbojkaši diktirali su tempo igre i kontrolirali rezultat od početka do kraja seta.