Slaven Bilić smirivao svoje igrače koji su napali suce zadužene za VAR zbog poništenog pogotka

Subota, 16. veljače 2019. 13:44 Napisao/la  SC
Slaven Bilić smirivao igrače

Slaven Bilić nastavio je s Al-Ittihadom nizati pozitivne rezultate.

Seriju nepobjedivosti, započetu 4. siječnja u saudijskom kupu, produljio je prvenstvenim gostujućim remijem protiv Al-Raeda 1:1.

Utakmica je obilovala dramom, osobito na koncu ogleda.

Al-Raed bio je u vodstvu nakon sedam minuta, Al-Ittihad izjednačio je u 92. minuti.

U dramatičnoj završnici, u posljednjim sekundama šestominutne sudačke nadoknade, Al-Raedu je zbog zaleđa poništen pogodak.

Gnjevno negodovanje nastavilo se i nakon utakmice pa su Al-Raedovi igrači fizički pokušali nasrnuti na pomoćne suce zadužene za VAR u kontrolnoj sobi.

U višeminutnom naguravanju, s povišenim tonovima, sudjelovao je i Slaven Bilić pokušavajući smiriti tenzije i pozvati na razuman dijalog.

Svojim je igračima autoritativno naređivao da se povuku u svlačionicu.

Situacija se ubrzo primirila.

Saudijski nogometni savez odlučit će o eventualnoj kaznenoj prijavi protiv Al-Raeda zbog narušavanja reda i mira.

Također, razmotrit će je li Al-Raed bio zakinut po pitanju pobjedničkog pogotka.

Al-Ittihad je osvojenim bodom protiv Al-Raeda ubilježio deveti bod u posljednjih pet ligaških utakmica.

S 15 bodova i dalje se nalazi na pretposljednjoj poziciji ljestvice, ali na tri boda zaostatka približio se 13. mjestu koje na kraju sezone jamči doigravanje za ostanak.

Do kraja prvenstva preostalo je 10 kola.

U narednom kolu sljedećeg četvrtka (21. veljače), Slaven Bilić s Al-Ittihadom će ugostiti Zorana Mamića i vodeći Al-Hilal.