Dinamo pobijedio Astanu i odškrinuo vrata prolaska u drugi dio natjecanja

Četvrtak, 30. studenog 2023. 18:40 Napisao/la  SC

Vratar Danijel Zagorec u 10. minuti se prometnuo u junaka kada je obranio kazneni udarac Darboeu koji je nepotrebno skrivio Mišić. Viktoria Plzen pobijedila Ballkani

Slavlje Dinama u Kazahstanu
Slavlje Dinama u Kazahstanu Foto: GNKDinamo/Facebook

Nogometaši Dinama pobijedili su Astanu 2:0 na Astana Areni u Kazahstanu u pretposljednjem, petom kolu skupine C Konferencijske lige.

Modri su slavili golovima Gabrijela Vidovića u 48. i Takura Kaneka u 79. minuti te tako odškrinuli vrata prolaska u drugi krug.

Dinamo u posljednjem kolu igra protiv Balkanija i u toj utakmici mora osvojiti tri boda.

U prvom poluvremenu imao je Dinamo nekoliko opasnih prilika, ali su imali i domaći, no mreže se nisu zatresle.

Ipak, Modri su poveli u trećoj minuti nastavka nakon akcije koju je započeo Petar Sučić čiji je udarac Čondrić obranio no lopta se odbila na nogu Vidovića koji je zabio za 0:1.

Čondrić je potom zaustavio opasne pokušaje Mišića i Petkovića.

U 73. minuti Jovančić je krenuo put svlačionice nakon što je zaradio i drugi žuti karton.

Petković je propustio još jednu veliku priliku u 76. minuti, no Japanac Kaneka je pogotom u rašlje nakon ubačaja iz kuta potvrdio pobjedu Zagrepčana.

U 84. minuti Moharrami je mogao povećati vodstvo, ali je lopta odsjela na gredi.

Skupina C Konferencijske lige, 5. kolo

ASTANA - DINAMO 0:2 (0:0)

Astana Arena. Gledatelja: 30.244

Sudac: Beaton (Škotska).

Strijelci: 0:1 Vidović (48), 0:2 Kaneko (79')

Žuti kartoni: Kuat, Haroyan (Astana), Perić (Dinamo).

Crveni karton: Jovančić (Astana) 73' - drugi žuti karton

ASTANA: Čondrić, Harojan, Tomašević, Maročkin, Hovhanisian, Kuat (78 Bejsebekov), Jovančić, Vorogovskij (78 Dosmangabetov), Ourega (31 Lončar), Darboe (64 Tomasov), Astanov (64 Ajembetov).

DINAMO: Zagorac, Moharrami, Ristovski (78 Perković), Perić (75 Šutalo), Ljubičić, Mišić, Kaneko, Bulat (46 Sučić), Baturina (78 Halilović), Vidović
(86 Rukavina), Petković.

U drugom susretu skupine C Viktoria Plzen je u gostima pobijedila Ballkani golom Sulca u 81. minuti.
Poredak skupine C: Viktoria Plzen 15, Dinamo 6, Astana 4, Ballkani 4