JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 50

RIJEČANIN U PALERMU

Igor Budan pogodio i asistitirao protiv Genove

Nedjelja, 22. siječnja 2012. 17:54 Napisao/la

Budan je zabio pogodak u Serie A nakon devet mjeseci, zadnji put je u dresu Cesene zabio Interu

Igor Budan opet pogađa! Vijest koja će sve ljubitelje nogometa na Kvarneru posebno razveseliti. Budan je, naime, prolazio golgotu (višestruke operacije koljena) kakvom se malotko u svijetu profesionalnog nogometa može "pohvaliti". Ali, negdje se uvijek mora vratiti. Iako je na početku ove sezone, prema mnogim izvorima, bio na izlaznim vratima Palerma, ipak je ostao. I izborio se za mjesto. Jučer je opet osjetio zadovoljstvo postizanja pogotka.

Zabio je prvi pogodak za Palermo kontra Genoe u klasičnoj golijadi (završilo je 5:3!). Igrala se 26. minuta, Miccoli je sjajnom loptom asistirao Budanu, koji je glavom zabio za 1:1. To je Budanu prvi gol nakon devet mjeseci. Zadnji puta je Budan poentirao lani, u dresu Cesene zabio je gol Interu. Valjda će mu sada krenuti na bolje. Inače, Budan je "vratio dug" Miccoliju, asistirao mu je za četvrti pogodak Palerma...

Ostali susreti 19. kola nisu donijeli apsolutno nikakvo iznenađenje. Milan je bez većih problema slavio u Novari s uvjerljivih 3:0. Čovjek odluke? Ne treba previše pogađati, Zlatan Ibrahimović je s dva pogotka (treći, petom, je posebno raritetan!) vratio "rossonere" na put pobjede, nakon poraza od Intera u derbiju. Milan je opet na samo bod iza Juventusa. "Zapeo" je Napoli, koji je očekivao pobjedu u Sieni, ali morao se na kraju zadovoljiti s 1:1. Goste je poraza spasio Goran Pandev četiri minute prije kraja, a vratar Siene Pegolo je u 79. minuti obranio jedanaesterac Cavaniju...

Ne da se ni Udinese, stabilno drži priključak za Juventusom i Milanom. Ovog puta Friulani su svladali Cataniju s 2:1. Bologna i Parma odigrali su bez golova. Lecce se spasio domaćeg poraza od Chieva (gosti su vodili 2:0, završilo je 2:2) u sudačkoj nadoknadi. Susret Cagliarija i Fiorentine završio je 0:0, a zanimljivo je spomenuti kako je početak kasnio pola sata, jer su štrajkaši jedne tvrke zaustavili autobuse obje momčadi pri dolasku na stadion.

Posljednje kolo jesenskog dijela prvenstva zaključit će Inter i Lazio, susretom na San Siru, koji počinje u 20 sati i 45 minuta.

SERIE A, 19. kolo, susreti igrani u nedjelju: Bologna - Parma 0:0, Lecce - Chievo 2:2 (0:1 Paloschi 3', 0:2 Paloschi 24', 1:2 Esposito 30', 2:2 Di Michele 90'), Novara - Milan 0:3 (0:1 Ibrahimović 57', 0:2 Robinho 74', 0:3 Ibrahimović 90'), Palermo - Genoa 5:3 (0:1 Palacio 13', 1:1 Budan 26', 2:1 Silvestre 37', 3:1 Mantovani 42', 3:2 Palacio 59' (11m), 4:2 Miccoli 75', 5:2 Migliaccio 84', 5:3 Janković 89'), Siena - Napoli 1:1 ( 1:0 Calaio 67', 1:1 Pandev 86'), Udinese - Catania 2:1 (1:0 Armero 20', 2:0 Di Natale 53', 2:1 Lodi 90' (11M)), Cagliari - Fiorentina 0:0.

POREDAK: Juventus 41, Milan 40, Udinese 38...