Premierliga: Manchester City doživio rekordni domaći poraz

Nedjelja, 27. rujna 2020. 17:00 Napisao/la  SC
Leicester razbio Manchester City na Etihadu

Povijestan i rekordno težak poraz doživio je Manchester City, ali i njegov trener Pep Guardiola.

Leicester je na Etihadu slavio sa čak 5:2.

Pep Guardiola je prvi put u trenerskoj karijeri, u 686. utakmici u kojoj vodi neki klub, primio pet golova, a Manchester Cityju je ovo prvi put još od 1990. da je izgubio prvu prvenstvenu utakmicu na domaćem terenu.

Domaćin je poveo u 4. minuti Mahrezovim golom.

Jamie Vardy donosi preokret s tri gola.

Zabio je iz penala koje je sam izborio u 37. i 58. minuti te iz igre u 54. minuti.

James Maddison povisio je na 4:1 za Leicester, a Nathan Ake smanjio na 4:2 sedam minuta kasnije.

Konačan rezultat postavlja Yori Tielemans iz penala u 88. minuti.

Leicester je tako postao prva momčad u povijesti Premiershipa koja je na utakmici postigla tri gola sa bijele točke.

Leeds je i u trećem kolu potvrdio sjajnu formu u prvoj sezoni u Premiershipu nakon 16 godina.

Nakon tijesnog poraza protiv Liverpoola 4:3 te pobjede istim rezultatom nad Fulhamom, momčad Marcela Bielse slavila je 1:0 u jorkširskom derbiju kod Sheffield Uniteda.

U anale je ušao i strijelac pobjedničkog gola.

U 88. minuti Jack Harrison centrirao je s lijeve strane, a na petercu skače Patrick Bamford i glavom od poda zabija povijesni gol za sebe i klub.

Tako je postao prvi igrač Leedsa koji je postigao gol u prva tri nastupa za klub u prvoj ligi.

Mourinhov Tottenham nije uspio pobijediti Newcastle na domaćem terenu.

Domaći su vodili od 25. minute pogotkom Lucasa na asistenciju Kanea, ali je u sedmoj minuti sudačke nadoknade susreta Wilson donio gostima bod sa bijele točke nakon što je sudac Bankes konzultirao VAR.

Dier je igrao rukom u kaznenom prostoru, sudac Bankes to nije vidio, ali je VAR reagirao.

Prinova u Tottenhamu, ozlijeđeni Gareth Bale utakmicu je pratio s tribina.

Utakmice 3. kola: Sheffield - Leeds 0:1 (Bamford 88), Tottenham - Newcastle 1:1 (Lucas 25/ Wilson 90+7-11m), Manchester City - Leicester 2:5 (Mahrez 4, Ake 84/ Vardy 37-11m, 54, 58-11m, Maddison 77, Tielemans 88-11m)