Premierliga: Jurgen Klopp pobijedio Josea Mourinha, Firminio odlučio u 90. minuti

Srijeda, 16. prosinca 2020. 23:00 Napisao/la  SC
Firminio odlučio pobjednika

Liverpool je pobijedio Tottenham pogotkom Firminija u 90. minuti, Brazilac je glavom zatresao mrežu i šokirao Josea Mourinha.

Jurgen Klopp je pobjedom opet na vrhu ljestvice, zasluženo prema prikazanom tijekom cijele utakmice.

U prvom dijelu Liverpool je izrazito dominirao, ostvario je posjed lopte od 78 čak posto, ali je jedna kontra gostiju omogućila Tottenhamu da u drugi dio utakmice uđe s 1:1.

U nastavku je Tottenham igrao bolje, propustili su gosti realizirati dvije velike prilike, pogodili su vratnicu i na kraju su kažnjeni za promašaje.

Everton je ostvario važnu pobjedu protiv Leicestera, momčad Carla Ancelottija ponovo se priključila vodećima.

Utakmice 13. kola: Arsenal - Southampton 1:1 (Aubameyang 52/Walcott 18), Leeds - Newcastle 5:2 (Bamford 35, Rodrigo 61, Dallas 77, Alioski 85, Harrison 88/Hendrick 26, Clark 65), Leicester - Everton 0:2 (Richarlison 21, Hogate 72), Fulham - Brighton 0:0, Liverpool - Tottenham 2:1 (Salah 26, Firminio 90/Heung-min 33), West Ham - C. Palace 1:1 (Haller 55/Benteke 34)

Poredak: Liverpool 28, Tottenham 25, Southampton 24, Leicester 24, Everton 23, Chelsea 22,..