Premierliga: Chelsea zadržao prednost, William pogodio za pobjedu u 89. minuti

Srijeda, 11. veljače 2015. 22:54 Napisao/la  SC

Utakmice 25. kola: Chelsea - Everton 1:0, Manchester United - Burnley 3:1, Stoke - Manchester City 1:4

Momčad Chelsea pobijedila je Everton s(p)retnim Williamsovim pogotkom u 89. minuti utakmice na Stamford Bridgeu. Prizemna lopta prošla je tik uz bližu stativu uz laganu pomoć braniča Evertona. Dvije minute prije toga Barry je dobio drugi žuti karton dok je pritisak Chelsea rastao kako se približavao kraj utakmice. Međutim, pravih prilika u završnici zapravo nije bilo, utakmica je dobivana na sirovu moć.

Podatak da je vratar Chech bio jedan od najboljih igrača domaće momčadi dovoljno govori u tijeku utakmice. Ni sam Chech ne zna kako je u 67. minuti nogom zaustavio udarac Lukakua s 4 metra kao na malom nogometu.

Chelsea je u zadnjoj minuti sačuvao prednost pred Manchester Cityjem, koji je bez problema pobijedio Stoke. Manchster United ponovo je na trećem mjestu. Što bi tek bilo da crven vragovi igraju onako kako želi Van Gaal.

Utakmice 25. kola: Chelsea - Everton 1:0 (William 89), Manchester United - Burnley 3:1 (Smalling 6, 45, van Persie 82-11m/Ings 12), Southampton - West Ham 0:0, Stoke - Manchester City 1:4 (Crouch 38/Aguero 33, 70-11m, Milner 56, Nasri 75), C. Palace - Newcastle 1:1 (Campbell 71/Cisse 42), West Brom - Swansea 2:0 (Ideye 60, Berahino 74)