Premierliga: Chelsea bolji od Tottenhama, Mourinho prvi put vezao dva domaća poraza

Četvrtak, 04. veljače 2021. 22:51 Napisao/la  SC
Jose Mourinho i Thomas Tuchel

U londonskom derbiju 22. kola Premierlige nogometaši Tottenhama na domaćem su terenu poraženi od Chelseaja 0:1.

Jose Mourinho bio je u pravu u najavi utakmice kada je Thomasa Tuchela „bocnuo“ rekavši mu da i nije neki problem trenirati Chelsea.

Chelsea je dominirao, naročito u prvom dijelu, Mourinhova momčad imala je neke polu-prigode u nastavku, ali sve to bilo je nedovoljno da bi se prekinuo crni niz.

Tottenhamu je ovo treći poraz u nizu, Mourinho je prvi put u karijeri izgubio dvije domaće utakmice za redom.

Tuchel je s druge strane dobro posložio redove u svojoj momčadi, ovo mu je treća uzastopna utakmica bez primljenog pogotka i druga pobjeda.

Inače, pobjednika je odlučio Jorginho realiziravši u 24. minuti najstrožu kaznu koju je Dier nesmotreno skrivio nad Wernerom.

Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 74. minute.

Utakmica 22. kola: Tottenham – Chelsea 0:1 (Jorginho 24-11 m).

Poredak: Manchester City 47 (21), Manchester United 44, Leicester 42, Liverpool 40, West Ham 38, Chelsea 36...