Primera: Golijada u San Sebastijanu, Xabi Prieto u posljednjoj minuti donio pobjedu Real Sociedadu

Nedjelja, 22. veljače 2015. 15:17 Napisao/la  SC

Utakmica 24. kola: Real Sociedad - Sevilla 4:3, Athletic Bilbao - Rayo Vallecano 1:0, Villareal - Eibar 1:0

Nogometaši Real Sociedada pobijedili su Sevillu na domaćem terenu u utakmici prepunoj preokreta. Real je poveo već u 16 minuti golom Agirretxe, a Sevilla je izjednačila dvije minute prije isteka prvog poluvremena preko Kolodziejczaka.

U trećoj minuti nastavka Xabier Preto pogađa sa bijele točke za novo vodstvo domaćih. Dvadeset minuta kasnije ponovno je neriješeno, nakon što za Sevillu zabija Carlos Bacca.

Sevilla prelazi u vodstvo u 78. minuti golom Gameira iz jedanaesterca. Na novo izjednačenje čekalo se pet minuta, a krivac je bio Arribas koji je smjestio loptu u svoju mrežu.

Konačan rezultat postavio je Prieto u 90. minuti.

REAL SOCIEDAD: Rulli, Zaldua, Ansotegi, Martinez, De la Bella (Finnbogason 80), Pardo, Granero, Canales (Hervias 76), Prieto, Agirretxe, Castro (Bergara 88)

SEVILLA: Rico, Figueiras, Arribas, Kolodziejczai, Tremoulinas, Carrico, Iborra (Suarez 64), Deulofeu (Vitolo 46), Banega, Bacca (Gameiro 69), Vidal

Utakmica 24. kola: Real Sociedad - Sevilla 4:3 (Agirretxe 16, Prieto 48, 90, Arribas ag. 83/ Kolodziejczak 43, Bacca 68, Gameiro 78), Athletic Bilbao - Rayo Vallecano 1:0 (Aduriz 86), Villareal - Eibar 1:0 (Vietto 72)