Manchester United izgubio u golijadi na Parken stadionu od Kopenhagena

Srijeda, 08. studenog 2023. 23:20 Napisao/la  SC

Real Madrid, Bayern, Real Sociedad i Inter osigurali su plasmane u iduću rundu natjecanja

Roony Bardghji  proslavio odlučujući pogodak
Roony Bardghji proslavio odlučujući pogodak

Liga prvaka - 4. kolo

Real Madrid, Bayern, Real Sociedad i Inter osigurali su plasmane u iduću rundu natjecanja dva kola prije kraja natjecanja po skupinama, jedino je Bayern osigurao prvo mjesto u skupini.

Bayern je pobijedio Galatasaray dvama pogocima Harryja Kanea, ali za iznenađenje večeri u istoj skupini pobrinuo se Kopenhagen pobjedom protiv Manchester Uniteda

Roony Bardghji, 17-godišnji Šveđanin rođen u Kuvajtu, odlučio je pobjednika u golijadi (4:3) na Parken stadionu, koji je u posebno lijepom sjećanju ostao navijačima Rijeke, na istom travnjaku Rijeka je ostvarila jedan od većih europskih uspjeha pobjedom (1:0) u play-offu Europske lige.

Manchester United poveo je 2:0 dvama pogocima vodećega strijelca Lige prvaka s pet pogodaka Rasmusa Højlunda, sve je izgledalo pod kontrolom do 42. minute, kada je Marcus Rashford dobio izravni crveni karton zbog oštrog starta.

Brzo su domaćini izjednačili da bi u nastavku Manchester United s igračem manje opet poveo iz kaznenog udarca.

U samoj završnici Manchester United je opet pokleknuo u jednoj utakmici ove sezone, primio je dva pogotka i izgubio utakmicu iako još uvijek ima šanse osvojiti drugo mjesto u skupini.

Real Madrid rutinski je odradio utakmicu protiv Brage.

Luka Modrić igrao je od 74. minute, Jude Bellingham odmarao je na klupi.

Arsenal još nije teoretski osigurao plasman u idući krug nakon pobjede protiv Seville za koju je Ivan Rakitić igrao od 65. minute.

Josip Juranović igrao je do 64. minute za Union Berlin, momčad kojega je u Napulju osvojila prvi bod.

Skupina A: Bayern - Galatasaray 2:1 (Kane 80, 86/Bakambu 90+3), Kopenhagen - Manchester United 4:3 (Elyounoussi 45, Goncalves 45+9, Lerager 83, Bardghji 87/Hojlund 3, 28, Fernandes 69-11m)
Poredak: Bayern 12, Kopenhagen 4, Galatasaray 4, Manchester United 3

Skupina B: Arsenal - Sevilla 2:0 (Trossard 29, Saka 64), PSV - Lens 1:0 (de Jong 12)
Poredak: Arsenal 9, PSV 5, Lens 5, Sevilla 2

Skupina C: Napoli - Union Berlin 1:1 (Politano 39/Fofana 52), Real Madrid - Braga 3:0 (Diaz 27, V. Junior 58, Rodrygo 61)
Poredak: Real Madrid 12, Napoli 7, Braga 3, Union Berlin 1

Skupina D: Real Sociedad - Benfica 3:1 (Merino 6, Oyarzabal 11, Barrenetxea 21/Rafa Silva 49), Salzburg - Inter 0:1 (L. Martinez 85-11m)
Poredak: Real Sociedad 10, Inter 10, Salzburg 3, Benfica 0