El Clasico: Luka Modrić atraktivnim pogotkom potvrdio pobjedu Real Madrida

Subota, 24. listopada 2020. 17:56 Napisao/la  SC

Barcelona u završnici utakmice nije uspjela stvoriti ni jednu izglednu priliku, mogla je samo teže stradati

U 90. minuti Modrić je u brzoj tranziciji odigrao dubinski pas na Viniciusa, lopta se od vratara Neta odbila do Rodryga koji je dodao Modriću ispred kojega se na vrhu kaznenog prostora pojavio vratar Neto.

Modrić je varkom tijela poslao vratara Barcelone u prazno i onda vanjskom stranom kopačke atraktivno poslao loptu u mrežu između dvojice igrača Barcelone ispred vratiju - 1:3.

Luka Modrić je efektnim pogotkom otklonio dvojbe oko pobjednika El Clasica!

Utakmica je počela vrlo obećavajuće za milijune tv-gledatelja.

Na deprimirajuće praznom Camp Nou u 5. minuti Benzema je pravodobno odigrao Valverdeu, koji je izmaknuo pažnji domaćih stopera, utrčao zdesna u kazneni prostor i loptu mirno plasirao u suprotni kut - 0:1.

Tri minute trebalo je Barceloni da se vrati u utakmicu, Jordi Alba pobjegao je lijevom stranom kaznenog prostora, ubacio u sredinu gdje je Fati bio najbliži vrataru Courtoisu - 1:1.

Ansu Fati postao je najmlađi strijelac u povijesti El Clasica, a ovo je bio 181. po redu u prvenstvu!

U 54. minuti Coutinho nije iskoristio veliku priliku nakon što ga Fati precizno zdesna pogodio u glavu na drugoj vratnici.

U 60. minuti Lenglet je povukao za dres Sergija Ramosa, uključio se VAR, sudac je pogledao snimak duela i dosudio kazneni udarac.

Sergio Ramos sigurno je svladao Neta - 1:2.

Što se tiče većeg posjeda lopte, zadnjih pola sata očekivano je pripalo Barceloni.

U 82. minuti Koeman je obavio tri zamjene i još više pojačao pritisak na obranu gostiju.

Međutim, Barcelona do kraja utakmice nije uspjela stvoriti ni jednu izglednu priliku.

Mogla je samo teže stradati!

Dvije velike prilike propustili su realizirati gosti, Kross (86) i Sergio Ramos (87) mogli su ranije zaključiti utakmicu.

Neto je dvaput vrhunski reagirao i obranio oba udarca iako u takvim situacijama puno toga više ovisi o igračima nego o vrataru.

I onda je Modrić izveo majstoriju kojom je uveličao pobjedu kraljevskog kluba.

BARCELONA: Neto, Dest, Pique, Lenglet, Jordi Alba, Busquets (82 Trincao), De Jong, Pedri (82 Dembele), Coutinho, Ansu Fati (82 Griezmann), Messi

REAL MADRID: Courtois, Nacho (43 Lucas), Sergio Ramos, Varane, Mendy, Casemiro, Valverde (69 Modrić), Kroos, Asensio (81 Rodrygo), Vinicius Junior, Benzema

Utakmice 7. kola: Barcelona - Real Madrid 1:3 (Fati 8/Valverde 5, Sergio Ramos 63-11m, Modrić 90), Osasuna - Ath. Bilbao 1:0 (Garcia 81-11m), Sevila - Eibar 0:1 (Kike 41), Atletico Madrid - Betis 2:0 (Llorente 46, Suarez 90+1).

Poredak: Real Madrid 13, Atletico Madrid (5), Real Sociedad i Villareal 11, Osasuna 10...