LaLiga: Setien debitirao pobjedom zahvaljujući Messiju, Rakitić igrao, Budimir dvostruki strijelac

Nedjelja, 19. siječnja 2020. 14:55 Napisala  Valentina Prokić
Leo Messi
Leo Messi

Ivan Rakitić igrao je do 71. minute u debitantskoj utakmici trenera Setiena, koju je odlučio Messi.

Barcelona je pobijedila Granadu i prestignula na vrhu Real Madrid zbog bolje gol-razlike.

Ante Budimir, bivši napadač zaprešićkog Intera i Lokomotive, postigao je dva gola u uvjerljivoj pobjedi Mallorce nad Valencijom 4:1, kojom se njegov klub barem nakratko odvojio na tri boda od zone ispadanja iz španjolske lige.

Nakon što je Raillo doveo domaćine u vodstvo već u 7. minuti, Budimir je u 22. povisio na 2:0, a u 41. minuti već osigurao ogromnu prednost sastavu s otoka.

Na početku drugog dijela u 51. minuti Valencia je ostala s igračem manje nakon što je Parejo zaradio drugi žuti karton.

U nastavku je za Mallorcu pogodio i Dani Rodriguez nakon čega je počasni gol za Valenciju postigao Ferran Torres.

Bila je to tek peta pobjeda Mallorce u 20 kola ove sezone.

Budimir je s ova dva gola došao do osam prvenstvenih u sezoni, što ga drži na diobi šestog mjesta liste strijelaca.

Utakmice 20. kola: Mallorca - Valencia 4:1 (Raillo 7, Budimir 22, 41, Rodriguez 79/ Torres 82), Betis - Real Sociedad 3:0 8Iglesias 27, Joaquin 44, Canales 90+5), Villarreal - Espanyol 1:2 (Cazorla 62-11m/ Lopez 5, De Tomas 47), Athletic Bilbao - Celta Vigo 1:1 (Garcia 76-11m/ Rafinha 56), Barcelona - Granada 1:0 (Messi 76)

Poredak: Barcelona 43, Real Madrid 43, Atletico 35, Sevilla 35,...