Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 50

Leo Messi protiv Zaragoze zabio 60. pogodak sezone

Subota, 07. travnja 2012. 21:57 Napisao/la

Real Zaragoza - Barcelona 1:4. Messi je postao prvi igrač nakon Gerda Muellera i sezone 1972./1973. godine koji je uspio dostići brojku od 60 pogodaka

Nezaustavljiva Barcelona i dalje "puše za vratom" Real Madridu. U subotu su Katalonci slavili u Zaragozi, svladavši njihov Real sa 1:4. Lionel Messi zabio je dva pogotka i tako je stigao do 60. golovaove sezone te je postao prvi igrač nakon Gerda Muellera i sezone 1972./1973. godine koji je uspio dostići tu brojku. Mueller je daleke 1972./1973.  za Bayern zabio 67 pogodaka, a Messi će ove sezone odigrati još minimalno devet utakmica  u kojima će pokušati dostići ovaj rekord.

Nije sve počelo idealno za Barcu, domaćin je poveo nakon pola sata igre, kada je Aranda zabio za 1:0. Prije toga je Aranda zapucao jedanaesterac, koji je Valdez sjajno obranio.  Nije dugo trajalo slavlje domaćina. Vjerojatno su se igrači Barcelone "naljutili" i u samo tri minute preokrenuli rezultat.

Prvo je izjednačio Puyol u 36. minuti, tri minute kasnije je Leo Messi zabio za 1:2. Kada je u posljednjoj minuti prvoga poluvremena Abraham, zbog dva žuta, odnosno crvenog kartona morao ranije završiti dvoboj, postalo je evidentno da će gosti odnijeti puni plijen i primaknuti se Real Madridu na tri boda zaostatka.

Leo Messi je svojim drugim golom, iz jedanaesterca, u 86. minuti samo potvrdio pobjedu. Još je stigao zabiti i Pedro, u drugoj minuti sudačke nadoknade. Sad Barca čeka reakciju Reala, koji u nedjelju navečer dočekuje Valenciju...

Getafe je "zakucao" Sporting Gijon, ostavivši ga na dnu ljestvice. Poraz od 0:2 je četvrti u posljednjih pet kola za Gijon, kojem ni bivši izbornik Furije, Javier Clemente, očigledno ne može pomoći. Rayo Vallecano je "uvaljao" pola tuceta golova u mrežu Osasune, bez obzira što su gosti bolje plasirani na ljestvici. Espanyol je s Real Sociedadom odigrao 2:2.

PRIMERA, 32. kolo, subotnje utakmice: Getafe - Sporting Gijon 2:0 (Fedor 22, Diego Castro 47), Rayo Vallecano - Osasuna 6:0 (Movilla 5, Michu 17, 28, Diego Costa 36, Armenteros 57, Tito 79), Espanyol - Real Sociedad 2:2 (Demidov 45+1 (ag), Weiss 47/Vela 12, 15), Real Zaragoza - Barcelona 1:4 (Aranda 30/Puyol 36, Messi 39, 86 (11m), Pedro 90+2), Betis - Villarreal 3:1 (Santa Cruz 35, Ruben Castro 38, Benat 59/M. Ruben 90+3, 11m)