Leo Messi protiv Granade postao najbolji strijelac Barcelone u povijesti

Utorak, 20. ožujka 2012. 23:01 Napisao/la  T. Ć.

Barcelona je s 5.3 svladala na Camp Nou Granadu, Leo Messi postigao je tri pogotka, čime je stigao do 233 gola za Barcu, najviše u povijesti

Odigrana su prva dva susreta 29. kola Primere. Barcelona je nastavila seriju pobjeda, na Camp Nou je svladala Granadu sa 5:3. Opet je u prvom planu bila "režija" dvojice sjajnih igrača, Xavia i Messija, koji su u ranoj fazi utakmice Blaugrani otvorili put prema pobjedi.

Prvo je Xavi u 4. minuti pogodio na asistenciju Messija, a potom je Messi sam poentirao u 17. za 2:0. Granada se čudesno uspjela vratiti, u 55. minuti pogodak je dao Mainz, sedam minuta kasnije na 2:2 je izjednačio Siqueira iz jedanaesterca.

Naravno, Barca nije dopustila konačno kompromitiranje, pa je još dva pogotka zabio Messi, dohvativši "hat-trick", a jedan je dodao Tello. Golijadu je zaključila također raspoložena Granada, drugim pogotkom Siqueire, opet iz jedanesterca.

Briljantni Messi je s ova tri gola stigao do brojke od ukupno 233 gola za Barcelonu, čime je postao najbolji strijelac katalonskog kluba u povijesti! Messi je za Barcu debitirao 16. travnja 2004., a prvi gol zabio je 1. svibnja 2005.

Do sada je rekord, postavljen pred 57 godina (!) držao Cesar Rodrigez.  Messi je u još jednoj kategoriji osigurao mjesto među živućim legendama i igračima koji doslovce ispisuju stranice nogometne povijesti.

U drugom odigranom susretu Osasuna je na domaćem travnjaku s Getafeom igrala 0:0.

PRIMERA, 29. kolo: Barcelona - Granada 5:3 (1:0 Xavi 4, 2:0 Messi 17', 2:1 Mainz 55', 2:2 Siquieira 62' (11m), 3:2 Messi 67', 4:2 Tello 82', 5:2 Messi 86', 5:3 Siqueira 89' (11m))