×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 50

Atletico Madrid svladao Athletic Bilbao u "euro derbiju", šokantan poraz Valencije

Srijeda, 21. ožujka 2012. 22:44 Napisao/la

Atletico Madrid je svladao Athletic Bilbao, dok je Valencija na svom stadionu poražena od posljednjeplasiranog Real Zaragoze

U srijedu su igrane utakmice 29. kola Primere. Apsolutno najzanimljiviji susret odigran je na Vicente Calderonu u Madridu, gdje su "okršaj" imali četvrtfinalisti UEFA lige, Atletico Madrid i Athletic Bilbao.

Kolumbijac Falcao odlučio je pobjedina, sjajni napadač Madriđana s dva je pogotka torpedirao momčad koja je u ovosezonsku povijest poslala i veliki Manchester United. Pogocima u 50. i 72. minuti Falcao je srušio Bilbao potvrdivši kako je Atletico njegovim dovođenjem odradio vrhunski posao. Gosti su samo uspjeli ublažiti poraz u posljednjoj minuti susreta...

Ako je ovo derbi kola, onda je iznenađenje kola poraz Valencije na svojoj Mestalli od - posljednjeplasiranog Reala iz Zaragoze! Premda su "šišmiši" poveli već u ranoj fazi utakmice, Zaragoza je uspjela preokrenuti rezultat i kreirati ekstremno iznenađenje. Jer, Valencija se bori za Ligu prvaka, a gosti su praktički već jednom nogom u drugoligaškom društvu...

PRIMERA, 29. kolo: Sporting Gijon - Mallorca 2:3 (0:1 Jose Nunes 30', 1:1 Colunga 38', 1:2 Nsue 46', 2:2 Botia 66', 2:3 Gimenez 77'), Atletico Madrid - Athletic Bilbao 2:1 (1:0 Falcao 50', 2:0 Falcao 72', 2:1 Martinez 90'+2), Valencia - Zaragoza 1:2 (1:0 Pablo Hernandez 5', 1:1 Apono 30' (11m), 2:1 Apono 78'), Real Sociedad - Levante 1:3 (1:0 Vela 6', 1:1 Barkero 12' (11m), 1:2 Kone 45', 1:3 Xavi Torres 90'+4)