Kramarić i Hoffenheim zaustavili Leipzig

Subota, 02. prosinca 2017. 17:40 Napisao/la  SC

Bayern pobjegao pratnji na plus šest

Andrej Kramarić (Hoffenheim)

Bayern je nakon 14. kola pobjegao Leipzigu na šest bodova prednosti, a doprvak je doživio debakl izgubivši sa 4:0 kod Hoffenheima.

U osmoj je minuti udarcem iz daljine Arturo Vidal uzdrmao vratnicu, ali Bavarci su poveli u 17. minuti, kada je Čileanac pogodio glavom nakon Müllerova ubačaja. U 24. Lewandowski je zatresao mrežu, ali uz pomoć VAR-a, suci su zbog zaleđa poništili pogodak.

U 27. minuti Bayernov golman Ulreich srušio je Klausa i dobio žuti karton, ali potom i obranio Fuellkrugov jedanaesterac.

Hannover je ipak izjednačio u 35. minuti, zabio je Benschop glavom nakon Klausova kornera.

U 45. minuti Müller je udarcem glavom pogodio gredu, kao i u 54. James Rodriguez.

Ali u 67. minuti ipak je Bayern poveo. Müller je ubacio, lopta je nekoga dirala i došla do strijelca Comana.

U 87. minuti Lewandowski je iz jedanaesterca potvrdio pobjedu nakon Harnikova prekršaja na Comanu.

Leipzig je i dalje drugi, ali je doživio potop.

Amiri je u 13. minuti zabio, a potom Gnabry u 52. i 62. Zamijenio ga je Kramarić u 65. minuti, te je hrvatski nogometap u 87. lijepo predriblao suparnike i pucao, golman je odbio, a Uth je iz odbijanca potvrdio pobjedu za 4:0.

Bayer i Borussia (D) podijelili su bodove, a Tin Jedvaj zbog ozljede nije bio u konkurenciji za domaći sastav.

Utakmice 14. kola: Bayer Leverkusen - Borussia (D) 1:1 (Volland 30/ Yarmolenko 73), Bayern - Hannover 3:1 (Vidal 17, Coman 67, Lewandowski 87/ Benschop 35), Hoffenheim - Leipzig 4:0 (Amiri 13, Gnabry 52, 62, Uth 87), Mainz - Augsburg 1:3 (Holtmann 85/ Gregoritsch 22, Finnbogason 43-11m, 86), Werder - Stuttgart 1:0 (Kruse 45), Schalke - Koln 2:2 (Burgstaller 37, Harit 73/ Gurassy 51, 78-11m)