Bundesliga: Kramarić zabio u remiju Hoffenheima, poraz Schalkea

Subota, 16. ožujka 2019. 18:00 Napisao/la  SC
Andrej Kramarić (Hoffenheim)

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić nastavlja sa sjajnim igrama u dresu Hoffenheima.

Kramarić je postigao jedini pogodak za svoj sastav u gostujućem remiju 1:1 kod Stuttgarta.

Gosti su poveli u 43. minuti nakon što je Ishak Belfodil ušao u kazneni prostor i asistirao Kramariću za njegov 18. gol ove sezone u svim natjecanjima, 13 u Bundesligi.

Hrvatskom napadaču je to bio 46. pogodak u dresu Hoffenheima u elitnom razredu njemačkog nogometa čime se na klupskoj ljestvici strijelaca izjednačio sa Sejadom Salihovićem koji je u Bundesligi zabio 46 golova.

Domaćin je uspio izjednačiti u 66. minuti preko Stevena Zubera. Borna Sosa nije nastupio za domaći sastav.

RB Leipzig je u Gelsenkirchenu pobijedio Schalke, na čijoj klupi je debitirao Huub Stevens.

Rezultatom 1:0 osvojio je važne bodove u borbi za Ligu prvaka.

Pitanje pobjednika riješio je Timo Werner u 14. minuti.

Wolfsburg je pobijedio Fortunu Düsseldorf 4:2 nakon što su gosti poveli 1:0 golom Kaana Ayhana u 30. minuti.

Samo četiri minute kasnije izjednačio je Admir Mehmedi, a potom su Vukovi u razmaku od 54. do 59. zabili tri gola za veliki preokret.

Strijelci su bili Wout Weghorst (54, 59) i Robin Knoche (57).

Do kraja utakmice Weghorst je postigao još jedan gol (88), a za Fortunu je drugi gol zabio Benito Raman u 65. minuti.

Josip Brekalo je igrao do 68. minute.

Preokret je napravio i Augsburg koji je na poluvremenu gubio od Hannovera, a potom u nastavku okrenuo rezultat za konačnih 3:1.

Strijelci za domaći sastav bili su Sergio Cordova (65), Jonathan Schmid (78) i Andre Hahn (86), dok je pogodak za goste zabio Hendrik Weydandt u 9. minuti.

Josip Elez nije nastupio za goste.

Borussia Dortmund pobijedila je Herthu u gostima. Pobjedu je u 90. minuti donio Reus.

Hertha je utakmicu završila sa dva igrača manje nakon što je u 85. zbog drugog žutog kartona igru napustio Torunarigha, u 90 je crveni karton zaradio Ibišević.

Utakmice 26. kola: Augsburg - Hannover 3:1 (Cordova 65, Schmid 78, Hahn 86/ Weydant 8), Schalke 04 - RB Leipzig 0:1 (Werner 14), Stuttgart - Hoffenheim 1:1 (Zuber 66/ Kramarić 42), Wolfsburg - Dusseldorf 5:2 (Mehmedi 34, Weghorst 54, 59, 88, Knoche 57/ Ayhan 30, Raman 65), Hertha - Borussia (D) 2:3 (Kalou 4, 35-11m/ Delaney 14, Zagadou 47, Reus 90)

Poredak: Borussia (D) 60, Bayern 57 (25), RB Leipzig 49, Borussia (M) 47, Eintracht 43 (25), Bayer (L) 42 (25), Wolfsburg 42, Hoffenheim 38...