Bundesliga: Borussia ostvarila drugu pobjedu zaredom, tek šestu u prvenstvu

Petak, 13. veljače 2015. 22:33 Napisao/la  SC

Utakmica 21. kola: Borussia Dortmund - Mainz 4:2

Nogometaši Borussije pobijedili su Mainz rezultatom 4:1 i napokn priuštili malo zadovoljstva svojim navijačima. Pred točno 80667 gledatelja na Signal Iduna Parku, Borussia je ostvarila drugu pobjedu zaredom, tek šestu u prvenstvu. Momčad koja je prije dvije sezone igrala finale Lige prvaka konačno je počela nalikovati momčadi koja i ove sezone uspješno igra u elitnom europskom natjecanju.

Iako je Soto pogotkom već u 1. minuti navukao crne oblake iznad Dortmunda, nakon 50 minuta utakmice napokon su se oslobodile pozitivne emocije. Dva pogotka (Subotić, Reus) u pet minuta vratila su neophodno samopouzdanje momčadi Jurgena Kloppa.

BORUSSIA: Weidenfeller, Papastathopoulos, Subotić, Piszczek, Schmelzer, Gundogan, Kampl (70 Mkhitaryan), Kagawa (78 Ginter), Sahin, Reus (84 Ramos), Aubameyang

MAINZ: Kapino, Bungert, Bell, Brosinski, Bengtsson, Geis, Malli, Hofmann, Baumgartlinger, Soto (78 Clemens), Okazaki (78 Blasis)

Utakmica 21. kola: Borussia Dortmund - Mainz 4:2 (Subotić 50, Reus 55, Aubameyang 71, Sahin 78/Soto 1, Malli 56)