Bundesliga: Andrej Kramarić dvama golovima donio pobjedu Hoffenheimu

Nedjelja, 10. ožujka 2019. 18:13 Napisao/la  SC
Andrej Kramarić (Hoffenheim)

Nogometaši Hoffenheima pobijedili su 2:1 Nürnberg. Strijelac oba gola bio je Andrej Kramarić.

Prvi je dao sa bijele točke, a drugi fantastično petom čime je došao do 17. gola u sezoni, odnosno 12. u njemačkom prvenstvu.

Nürnberg je zakuhao situaciju kada je Patrick Erras igrao rukom u svojem šesnaestercu.

Kramarić je rutinski zabio s bijele točke u 25. minuti.

Hoffenheim je sjajno napadao u prvom dijelu i imao nekoliko ozbiljnih šansi.

Belfodil je u 33. minuti sjajno pucao, no golman mu je udarac odbio u stativu, a samo tri minute kasnije Grillitsch je tukao u desnu stativu.

Nürnberg je uspio preživjeti silne nalete domaćina.

U nastavku se Nürnberg probudio i krenuo prijetiti, a pritisak se isplatio u 61. minuti kada je Behrens pogodio za izjednačenje.

No, u 78. Kramarić je uzvratio. Hoffenheim je odigrao sjajnu akciju koju je hrvatski napadač završio petom.

Volland je do 28. minute dvama golovima osigurao Bayeru prednost, no Hannover je ipak uspio izjednačiti zahvaljujući Jonathasu te autogolu Weisera.

Za gostujući trobod pobrinuo se Havertz u 87. minuti.

Utakmice 24. kola: Hoffenheim - Nurnberg 2:1 (Kramarić 25-11m, 78/ Behrens 61), Hannover - Bayer Leverkusen 2:3 (Jonathas 51, Weiser 73-ag/ Volland 13, 28, Havertz 87)

Poredak: Bayern 57, Borussia (D), 57, Leipzig 46, Borussia (M) 46, Eintracht  40, Bayer 39, Wolfsburg 39, Hoffenheim 37....