Europska liga: Rapid Ivana Močinića nakon preokreta pobijedio Genk, Feyenoord bolji od Uniteda

Četvrtak, 15. rujna 2016. 21:21 Napisao/la  SC

Bivši kapetan Rijeke odigrao je cijelu utakmicu za Rapid, a Sušić je ušao u 78. minuti za Genk

Prvo kolo Europa lige donijelo nam je brojna uzbuđenja i pregršt pogodaka.

Sve oči bile su uprte u Rotterdam gdje je Manchester United gostovao kod Feyenoorda, a na kraju su sjajnu utakmicu sa čak sedam golova odigrali Tel Aviv i Zenit.

Izraelci su do 77. minute vodili 3:0, a onda su Rusi do kraja utakmice zabili čak četiri pogotka za pobjedu.

I u Rotterdamu je bilo zanimljivo, a pobjedu je zasluženo domaći sastav iako je Mourinho u posljednjih pola sata na teren poslao i Ibrahimovića, a od početka je igrao Pogba.

Za hrvatske ljubitelje nogometa u prvoj je turi utakmica najzanimljiviji bio ogled u Beču između Rapida i Genka.

Na kraju je slavio domaći sastav sa 3:2 nakon preokreta.

Ivan Močinić odigrao je cijeli susret za pobjednike, a bivši igrač Hajduka Tino Sven Sušić ušao je kod Genka u 78. minuti.

Mladi češki reprezentativac i član Slovan Libereca Jan Sykora ušao je u povijest Europa lige.

On je za samo 12 sekundi poentirao protiv Qarabega.

Riječ je o najbržem gol u povijesti ovog natjecanja.

Utakmica je na kraju završila 2:2.

Skupina A: Feyenoord - Manchester United 1:0 (Trindade 79), Zorya - Fenerbahce 1:1 (Grechyshkin 52/Kjaer 90+6)

Skupina B: Apoel - Astana 2:1 (Vinicius 75, De Camargo 87/Maksimović 45+1), Young Boys - Olympiacos 0:1 (Cambiasso 42)

Skupina C: Anderlecht - Gabala 3:1 (Teodorczyk 14, Rafael 41-ag/Dabo 20), Mainz - St.Etienne 1:1 (Bungert 57/Berić 88)

Skupina D: AZ - Dundalk 1:1 (Wuytens 61/Kilduff 89), Maccabi Tel Aviv - Zenit 3:4 (Medunjanin 26, 70, Kjartansson 50/Kokorin 77, Mauricio 84, Giuliano 86, Đorđević 90+2)

Skupina E: Viktoria Plzen - Roma 1:1 (Bakoš 11/Perotti 4-11m), Astra Giugiu - Austria Beč 2:3 (Alibec 18, Sapunaru 74/Holzhauser 16-11m, Friesenbichler 33, A. Grunwald 58)

Skupina F: Rapid Beč - Genk 3:2 (Schwab 51,Joelinton 59, Colley 60-ag/Bailey 29, 90-11m), Sassuolo - Athletic Bilbao 3:0 (Lirola 60, Defrel 75, Politano 82)

Skupina J: Qarabag - Liberec 2:2 (Michel 7, Sadygov 90+4/Sykora 1, Baroš 68)