Europska liga: Nikola Kalinić strijelac i dvostruki asistent, Marin Leovac asistirao za pobjedu

Četvrtak, 29. rujna 2016. 21:22 Napisao/la  SC

Duje Ćaleta Car postigao je autogol, a još su igrali Perišić, Ozobić, Franjić i Radošević

U zanimljivoj utakmici Gabala je na svome terenu poražena od Mainza sa 2:3.

Kod poraženih cijelu je utakmicu odigrao Filip Ozobić koji je zaradio i žuti karton u 47. minuti.

Petar Franjić u sastav Gabale ušao je u 81. minuti.

Shakhtar je bez kapetana Darija Srne i sa Edurdom Da Silvom na klupi lakoćom pobijedio Bragu sa 2:0.

Schalke je nakon pet uzastopnih poraza stigao do uvjerljive pobjede protiv Salzburga od 3:1.

Za Austrijance je cijelu utakmicu odigrao Duje Ćaleta Car koji je postigao autogol u 45. minuti.

Nekadašnji igrač Rijeke Josip Radošević u igtu je ušao u 65. minuti

Hrvatska kolonija u Firenci imala je lijepu večer.

Nikola Kalinić postigao je drugi od pet pogodaka ljubičastih, asistirao za prvi i treći i to sve za šest minuta, a zamijenjen je u 61. minuti.

Milan Badelj i Hrvoje Milić utakmicu su odgledali sa klupe.

Marin Leovac odigrao je svih 90 minuta za Paok u gostujućoj 2:1 pobjedi protiv Libereca, asistirao je za pobjedu Grka, a zaslužio je i žuti karton u 13. minuti.

Inter je još jednom razočarao.

Poraženi su u Pragu od Sparte sa 3:1 a Ivan Perišić u igru je ušao u 63. minuti no nije uspio ništa promijeniti na bolje.

Europska liga 2. kolo,

Skupina B: Astana - Young Boys 0:0,

Skupina C: Gabala - Mainz 2:3 (Gourbanov 57-11m, Zenjov 62/Muto 41, Cordoba 68, Oztunali 78)

Skupina G: Ajax - Standard Liege 1:0 (Dolberg 28), Celta - Panathinaikos 1:0 (Guidetti 84)
Poredak: Ajax 6, Celta 4, Standard Liege 1, Panathinaikos 0

Skupina H: Gent - Konyaspor 2:0 (Saief 17, Renato Neto 33), Shakhtar Donetsk - Braga 2:0 (Stepanenko 5, Kovalenko 56)
Poredak: Shakhtar 6, Gent 4, Braga 1, Konyaspor 0

Skupina I: Schalke - RB Salzburg 3:1 (Goretzka 15, Ćaleta-Car (47-ag), Howedes 58/Jonathan Soriano 72), Krasnodar - Nice 5:2 (Smolov 22, Joaozinho 33, 65-11m, Ari 86, 90+3/Balotelli 43, Cyprien 61)
Poredak: Krasnodar 6, Schalke 6, RB Salzburg 0, Nice 0

Skupina J: Fiorentina - Qarabag 5:1 (Babacar 39, 45+2, Kalinić 43, Zarate 63, 78/Ndlovu 90+2), Liberec - Paok 1:2 (Komlichenko 1/Athanasiadis 10-11m, 82)
Poredak: Fiorentina 4, PAOK 4, Liberec 1, Qarabag 1

Skupina K: Sparta Prag - Inter 3:1 (Kadlec 7, 25, Holek 76/Palacio 71), Hapoel Beer Sheva - Southampton 0:0
Poredak: Southampton 4, Hapoel Beer Sheva 4, Sparta Prag 3, Inter 0

Skupina L: Zurich - Osmanlispor 2:1 (Schonbachler 45+1, Čavušević 79/Maher 73), Steaua - Villarreal 1:1 (Muniru Sulley 19/Borre 9)
Poredak: Villarreal 4, Osmanlispor 3, Zurich 3, Steaua 1